DHL pod obstrzałem związkowców, którzy skarżą się na warunki pracy

www.pulshr.pl 7 marca 2016 13:41

Związkowcy z "Solidarności' zamierzają pikietować 8 marca pod ambasadą niemiecką w Warszawie w ramach światowej kampanii dotyczącej poprawy warunków zatrudnienia i pracy w niemieckiej firmie pocztowo-logistycznej DHL.

Jak twierdzą związkowcy, DHL jest winny łamania zarówno własnych, jak i międzynarodowych zasad traktowania pracowników. We wtorek (8 marca) podczas pikiety ambasadorowi niemieckiemu zostanie wręczona petycja w tej sprawie.

- Firma współpracuje z wieloma sieciami handlowymi i centrami logistycznymi. Pracownicy mają dziś możliwość wspólnego powalczenia pod patronatem "Solidarności" o poprawę warunków pracy i płacy oraz o wyeliminowanie patologicznego zjawiska samozatrudnienia, zwłaszcza wśród kurierów – wyjaśnia organizator pikiety Alfred Bujara, szef Krajowej Sekcji Handlu.

Handlowa „Solidarność” wzywa do natychmiastowego zbadania postępowania DHL w Polsce.

W Polsce DHL zatrudnia ponad 5 tys. pracowników, głównie magazynierów i kurierów. Jak podkreślają związkowcy, część z nich jest samozatrudniona lub wykonuje pracę na rzecz DHL poprzez firmy zewnętrzne. Z wywiadów, jakie organizatorzy związkowi przeprowadzili z pracownikami centrów sortowych i kurierami wynika, że część pracowników zarabia tylko nieco powyżej wynagrodzenia minimalnego, a pracę wykonują w nieregularnych porach, przychodząc do niej czy kończąc ją nawet w środku nocy. Pracownicy sygnalizowali także w rozmowach ze związkami nadużywanie stosowania wobec nich kar finansowych.

- Ta firma poprzez swoją kolonialną politykę psuje rynek pracy w Polsce, istotnie obniżając standardy zatrudnienia i płace. Dlatego musimy wspólnie odwrócić ten trend – podkreśla Bogumił Nowicki, przewodniczący Sekretariatu Łączności NSZZ „Solidarność”.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane