Diageo wprowadza na etykiety swoich alkoholi informacje o wartościach odżywczych

Autor: dlahandlu.pl 6 lipca 2016 17:54

Johnnie Walker Red Label to pierwsza marka globalna firmy Diageo, której etykieta będzie informować konsumentów na całym świecie o zawartości i kaloryczności standardowej porcji alkoholu. Produkcja nowych etykiet na butelki ruszy wczesną jesienią.

Butelki z nowymi oznaczeniami trafią na półki polskich sklepów wraz z nowymi partiami towarów. Jak informuje Diageo, dzięki temu konsumenci będą mieli możliwość lepiej zorientować się, co kryje się w ich szklankach. Samej tylko whisky Johnnie Walker Red Label, która jako pierwsza będzie miała zmienioną etykietę, każdego roku na potrzeby globalnego rynku produkowanych jest około 115 milionów butelek.

Standardy te zostały wprowadzone przez Diageo w oparciu o badania przeprowadzone z udziałem ponad 1,5 tys. konsumentów na całym świecie. Respondenci przyznali, iż za duża ilość informacji umieszczona na etykiecie bywa zniechęcająca, w związku z czym zdarza się, że całkowicie ją ignorują. Z wszystkich krajów płynęły prośby o zmianę etykiety w taki sposób, aby zawierała najpotrzebniejsze informacje podane w przejrzystej formie. Badania wykazały ponadto, że konsumentom najbardziej zależy na danych dotyczących alkoholu (standardowa porcja, zawartość alkoholu, liczba porcji w butelce), jego kaloryczności, zawartości cukru oraz alergenów, a także danych na temat produkcji i certyfikatów potwierdzających jakość.

Opierając się na tych badaniach firma Diageo podjęła decyzję o ujednoliceniu etykiet na produktach wszystkich swoich marek. Dodatkowo  zamiast informacji pisanych małą czcionką, zastosowano tzw. ikony, które zyskały aprobatę podczas badań z udziałem grup fokusowych. Starano się zastosować najlepsze praktyki w zakresie przekazywania informacji, aby były one jednocześnie interesujące dla konsumentów.

- Uważamy, że klient powinien mieć dostęp do pełnej  informacji, by móc podejmować świadome decyzje na temat konsumowanego alkoholu. Mam tu na myśli zarówno zawartość procentową alkoholu, jak i kaloryczność standardowej porcji produktu - mówi Ivan Menezes, Chief Executive Diageo.

Po whisky Johnnie Walker Red Label, nowe etykiety będą widoczne także na: Johnnie Walker Black Label, Double Black, Gold Label Reserve, Platinum oraz Green Label.  W wybranych krajach na świecie powyższe produkty w nowych opakowaniach pojawią się w pierwszej połowie 2017 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane