PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Diebold Nixdorf stawia na rozwój usług i oprogramowania dla sieci handlowych

Autor: dlahandlu.pl 25 sierpnia 2016 10:52

15 sierpnia 2016 roku doszło do połączenia firm Diebold i Wincor Nixdorf. Będą one funkcjonowały pod jedną marką – Diebold Nixdorf – której strategia będzie się skupiać na rozwoju usług i oprogramowania dla banków i sieci handlowych.

W ramach zawartej umowy połączenia jednostek gospodarczych, Diebold zaoferował udziałowcom Wincor Nixdorf po 38,98 euro w gotówce za akcję oraz 0,434 swoich akcji zwykłych. Wartość całej transakcji to około 891,7 miliona euro w gotówce oraz prawie 10 milionów nowo wyemitowanych akcji zwykłych Diebold. Akcje nowej firmy zostaną dopuszczone do obrotu na giełdach w Nowym Jorku i we Frankfurcie. Na czele firmy stanął Andy Mattes, który wcześniej pełnił funkcję prezesa Diebold.

Diebold Nixdorf planuje stworzyć nową strategię, która rozwinie i wzmocni pozycję firmy na rynku globalnym. Celem tych działań ma być jeszcze silniejsze połączenie handlu z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. – Ta zmiana jest bardzo dobrze przygotowana. Zyskają na niej zarówno klienci, jak i pracownicy, a to daje gwarancję rozwoju. Rynek zmienia się bardzo dynamicznie, więc tylko ten, kto potrafi szybko dostosowywać się do zmian, będzie wygrywał z konkurencją – mówi Mirosław Janik, prezes zarządu Diebold Nixdorf w Polsce i na Ukrainie.

Przeczytaj także:

Diebold Nixdorf zatrudnia łącznie w 130 krajach ponad 25 tysięcy pracowników, w tym prawie 2 tysiące programistów oraz ponad 14 tysięcy osób zajmujących się usługami. Diebold Nixdorf jest producentem co trzeciego bankomatu na świecie. W sumie na bazę zainstalowanych urządzeń firmy składają się ponad dwa miliony bankomatów i systemów kasowych. Przychody nowej firmy szacuje się na ponad 5 miliardów dolarów rocznie.
Powstała w wyniku połączenia spółka jest największym na świecie producentem bankomatów. Diebold był wiodącym graczem na rynku obu Ameryk, a Wincor Nixdorf – liderem w Europie. Te regiony są jednocześnie głównym motorem innowacji i transformacji cyfrowej zarówno w sektorze bankowym, jak i w handlu detalicznym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane