Diety Polaków jednym z tematów debaty podczas Food Show 2017

www.portalspozywczy.pl 23 stycznia 2017 15:22

"Polska na diecie" - to tytuł jednego z paneli dyskusyjnych, który odbędzie się podczas zapowiedzianej na marzec 2017 r. w Katowicach imprezy kulinarno-spożywczej Food Show.

Podczas dyskusji pt. "Polska na diecie" będziemy rozmawiać o alergiach żywieniowych, które są wyzwaniem, ale także szansą dla sektora spożywczo-gastronomicznego oraz  oczekiwaniach konsumentów związanych z tym związanych. Poruszymy także tematy związane z presją bycia fit, która przekłada się na oferty żywnościowe i restauracyjne. Porozmawiamy także o dietetyce, czyli popularnym ostatnio zawodzie oraz leczeniu z otyłości i nadwagi.

Z badania CBOS wynika, że ponad 30 proc. Polaków co roku jest na diecie, w tym 25 procent stosuje taką formę odżywiania, która polega na eliminowaniu jakichś produktów spożywczych. Jedna czwarta ankietowanych decyduje się na usunięcie ze swojej diety niektórych produktów spożywczych, z czego tylko 8 proc. wracało do wyeliminowanych na ten czas potraw. Zwykle wykluczane były słodycze i cukier (55 proc. odpowiedzi), wszystko, co kojarzy się z potrawami tłustymi i „ciężkimi” (34 proc. odpowiedzi) oraz alkohol (23 proc.). Dalej na liście zakazanych produktów znalazła się także kawa, dania z mikrofalówki, mięso i produkty zawierające gluten.

A o tym wszystkim będziemy rozmawiać podczas I edycji Food Show - już 16-18 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Na wystawy, konferencje i wydarzenia towarzyszące imprezie zaprasza Grupa PTWP - wydawca m.in. serwisów www.portalspozywczy.pl, www.dlahandlu oraz magazynu "Rynek Spożywczy".

CHCESZ POZNAĆ CAŁY PROGRAM FOOD SHOW 2017 - WEJDŹ NA WWW.FODSHOW.PL.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,31

  • Śr

    5,76

  • Min

    3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane