Dino urosło o 117 sklepów. A inni gracze?

www.portalspozywczy.pl 11 lutego 2017 09:23

Sieć Dino otworzyła w 2016 roku 117 swoich sklepów. To najlepszy wynik otwarć wśród wszystkich marketów spożywczych w Polsce w 2016 roku. Dla porównania Biedronce przybyło 55 placówek, Stokrotce - 45, Lidlowi ponad 30, Aldiemu 18, a Netto - 8. W tym czasie Polomarket otworzył 17 placówek, Piotr i Paweł 11, Carrefour - 12 supermarketów, Intermarche - 5 a Mila - 3, Kaufland zaś 1.

Jakie czynniki spowodowały, że sieć Dino znalazła się w tej kategorii na pierwszym miejscu? – Główną przyczyną tylu otwarć jest postawienie przez Dino na format supermarketów proximity, który jest obecnie najbardziej dostosowany do trendów zakupowych polskich konsumentów – wyjaśnia serwisowi portalspozywczy.pl Szymon Piduch, prezes zarządu Dino Polska S.A.

Poza tym za sukcesem stoi też rozwój organiczny polegający na zagęszczaniu lokalizacji i zdobywaniu nowych miejsc, które nie są na drugim końcu Polski, tylko w odległości kilku lub kilkunastu kilometrów od obszaru, w którym placówki Dino już funkcjonują – tłumaczy serwisowi portalspozywczy.pl Szymon Piduch, prezes zarządu Dino Polska S.A.

Sieć Dino wybrała strategię kupowania większości gruntów i nieruchomości, w których zlokalizowane są jej sklepy - jest właścicielem ponad 80 proc. gruntów. Na gruntach buduje nowe sklepy lub – jeśli grunt posiada lokal – sieć modernizuje placówki przystosowując je do swoich standardów.

Termin otwarcia nowego sklepu (na który się składa czas budowy wraz z pracami wykończeniowymi, zatowarowaniem i pozyskanie pozwolenia na użytkowanie) wynosi 6-7 miesięcy od momentu otrzymania decyzji administracyjnych.

Prezes Dino podkreśla również, że jednym z elementów szybkiego rozwoju i tak dużej liczby otwarć w 2016 roku jest strategia polegająca na wybieraniu lokalizacji na sklepy wokół trzech centrów dystrybucyjnych, które obecnie firma posiada.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,59

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8511

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane