PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Divante przygotuje nową wersję e-sklepu Solar

Autor: dlahandlu.pl 5 maja 2016 12:54

Divante z Grupy OEX wsparło firmę odzieżową Solar w przygotowaniu nowej odsłony e-sklepu marki. Serwis będzie oparty na technologii Magento 2.0 - wiodącym rozwiązaniu open source, dedykowanym dla sektora e-commerce. Start nowej platformy jest planowany na trzeci kwartał 2016.

Decyzja o zmianie platformy i migracji sklepu została podjęta wspólnie z klientem w odpowiedzi na rosnące oczekiwania odbiorców. Dotychczasowe rozwiązanie nie nadążało za dynamicznym rozwojem marki - zastosowana technologia zaczęła ograniczać rozwój platformy, jak i realizację kolejnych celów biznesowych Solar.

Magento to platforma o nieograniczonych możliwościach rozbudowy, dająca wiele możliwości marketingowych. Nowa technologia, jaką oferuje Magento 2.0, pozwoli nam szybko reagować na potrzeby naszych klientów, takie jak odbiór zamówień w sklepach własnych czy integracja e-sklepu
z Programem Stałego Klienta – powiedziała Marta Oleszak, menadżer sklepu internetowego Solar.
Nowa platforma zostanie także dostosowana do najnowszych trendów - zyska nie tylko odświeżony design, ale również będzie w pełni responsywna, czyli umożliwi swobodne korzystanie
z aplikacji na smartfonach i tabletach.

Zmiana technologii pozwoli również na rozwój platformy o kolejne funkcjonalności, które ułatwią dostosowanie serwisu do wymagań biznesowych klienta oraz usprawnią zarządzanie nim poprzez bardziej użyteczny panel administracyjny. Projekt rozpoczął się od analizy zachowań użytkowników serwisu z użyciem narzędzi Mouseflow i Google Analytics. Po etapie analitycznym powstał raport, który stał się bazą do projektowania makiet funkcjonalnych. Na ich podstawie studio projektowe Futu Creative przygotowało szatę graficzną serwisu.

Pierwszym i zarazem najtrudniejszym etapem wdrożenia jest integracja z systemem ERP po stronie klienta. W obszarze zamówień oraz produktów jest to implementacja dwustronna. Równolegle do integracji z systemem ERP Divante rozpoczęło wdrażanie konkretnych funkcjonalności po stronie aplikacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane