PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Dla handlu istotne jest dokumentowanie procesów sprzedażowych

Autor: www.dlahandlu.pl 27 marca 2012 13:32

- Zgodnie z obowiązującym polskim prawem wszystkie punkty handlowe muszą rejestrować każdą transakcję. Jednakże dla branży istotne jest dokumentowanie wszelkich procesów sprzedażowych oraz stały monitoring informacji gospodarczych uzyskiwanych z sieci. Wybranie odpowiedniego systemu służącego do zarządzania procesami sprzedażowymi jest jedną z kluczowych decyzji mających wpływ na funkcjonowanie całej sieci - uważa dr Mirosław Sopek, wiceprezes zarządu MakoLab SA.

Istotnym elementem umożliwiającym sprawne funkcjonowanie punktu handlowego jest rejestracja oferowanych towarów i usług. - Wygodne i elastyczne segregowanie dostępnych opcji znacznie ułatwia oraz przyspiesza pracę. Ważna jest także możliwość budowania list bądź grup towarowych z możliwością intuicyjnego sortowania i wyszukiwania. Kolejną kwestią jest posiadanie dobrej bazy podmiotów występujących w dokumentach handlowych, magazynowych i finansowych. Gromadzenie danych dotyczących historii transakcji i rozliczeń oraz ich odpowiednia filtracja czy eksport do dowolnego formatu umożliwiają odpowiednie systemy do zarządzania sprzedaży - mówi dr Mirosław Sopek.

Obecnie sieci handlowe nie opierają się jedynie na stacjonarnych punktach sprzedaży. - Pojawienie się sprzedaży bezpośredniej, opartej na sieci przedstawicieli handlowych wymusiło konieczność stworzenia systemów, pozwalających na stałą łączność sprzedawcy z centralą. Niezbędnym instrumentem pracy stały się urządzenia przenośne wyposażone w odpowiedni system, który pozwala mobilnym sprzedawcom na sprawne, niezależne funkcjonowanie. Większość działań prowadzonych przez sieć może być sprawnie realizowana, dzięki stałej łączności internetowej. Handel jest przykładem branży, która bez właściwego systemu zarządzania jest narażona na wiele problemów. Odpowiedni program, umożliwiający kontrolę oraz bieżącą aktualizację stanów magazynowych i zakupów, pozwala uniknąć sytuacji realizacji zamówień produktów niedostępnych, dzięki czemu usprawnia funkcjonowanie firmy - dodaje wiceprezes firmy MakoLab SA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane