PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Dla przeciętnego klienta cena wciąż jest najważniejsza

www.portalspozywczy.pl 17 czerwca 2016 12:25

Biorąc pod uwagę ogromną ekspansję niektórych sklepów wielkoformatowych jak np. Biedronka, nie wydaje mi się żeby popularność sklepów convenience w niedalekiej przyszłości znacznie wzrosła – tłumaczy prof. Krystyna Gutkowska, Dziekan Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Klienci wybierają sklepy convenience, gdy chcą zrobić drobne zakupy, np. pani domu stwierdza, że zabrakło jej produktu do przygotowania obiadu albo pieczywa. Wtedy trudno się dziwić, że wybiera się sklep najbliżej miejsca zamieszkania. Nikt nie będzie jechał po bochenek chleba do hipermarketu, ponieważ koszty dojazdu zniwelowałyby zupełnie oszczędność związaną z zakupem – mówi serwisowi portalspozywczy.pl prof. dr hab. Krystyna Gutkowska.

Profesor wspomniała o tym, że dla Polaków głównym kryterium decydującym o zakupie wciąż jest cena. Z drugiej strony polscy klienci przywiązują coraz większą uwagę do żywności, do dbałości o zdrowie i patrzą też na stosunek jakości do ceny.

Jak zatem wygląda obecnie stosunek polskich konsumentów do relacji jakości do ceny? Czy zwracając uwagę na to, co jedzą, są w stanie czasem zapłacić więcej?

– To zależy od tego, czy mogą zapłacić więcej. Polacy – bardziej niż inne nacje – są skłonni do deklarowania pewnych opinii, które nie mają przełożenia na realia. Tak właśnie jest z kwestią jakość vs. cena. Jakość, w tym jakość żywności, jest zbiorem atrybutów żywności, które odpowiadają na oczekiwania konsumentów. Dla jednych ważne jest, aby żywność była niskokaloryczna, dla innych – aby była bogata w składniki mineralne i witaminy. Nie można powiedzieć więc o „jednej jakości” z punktu widzenia konsumenta. Jest oczywiście jakość rozumiana jako pewne standardy, którym żywność musi sprostać z racji obowiązujących procedur i prawnych wytycznych – tłumaczy prof. Krystyna Gutkowska.

Portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,96

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane