PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Dlahandlu.pl: porównanie cen produktów świątecznych

Autor: onet.pl 15 grudnia 2010 13:30

Dlahandlu.pl: porównanie cen produktów świątecznych

Korzystając z danych portalu dlahandlu.pl, serwis onet.pl przygotował zestawienie najdroższych i najtańszych sklepów, proponujących ofertę świąteczną. Poniżej wybrane fragmenty artykułu.

Najtańsza jest teraz sieć Auchan we Wrocławiu. Według serwisu DlaHandlu.pl, który na bieżąco analizuje ceny w 20 sieciach handlowych w różnych polskich miastach i w internecie, w ostatnich dniach koszyk 50 podstawowych produktów w tym hipermarkecie udało się skompletować najtaniej - za 205,59 zł - czytamy w onet.pl.

 Na drugim biegunie znalazły się sklepy Żabka w Poznaniu, Warszawie i Bydgoszczy. Koszt tych zakupów to odpowiednio 393, 389 i 388 zł. Różnica pomiędzy najtańszym a najdroższym miejscem to aż 188 zł. - Każda sieć kształtuje swoje ceny pod inną kategorię klientów, miejsce na rynku. To powoduje inne podejście do obrotów, marż i cen. Mniejszy sklep musi mieć wyższe marże, bo sprzedaje mniej. Większy może się zadowolić mniejszą, bo zarabia na większej liczbie transakcji. Po drugie, nie dla wszystkich klientów wyznacznikiem jest cena. Część klientów robi zakupy na bazarach, gdzie wie, że jest drożej, ale ceni sobie jakość warzyw i owoców prosto od rolnika. Nie kusi ich tania oferta na te produkty z hipermarketu czy dyskontu. Dodatkowo, im większa sieć sklepów, tym ceny zakupu od dostawców, a zatem także ceny sprzedaży dla klientów są niższe - tłumaczy Edyta Kochlewska, redaktor naczelna Dlahandlu.pl.

Trudno wyobrazić sobie wigilijną kolację bez tradycyjnego śledzika. Kilogramowy słoik tych samych śledzi może kosztować od 4,22 zł do 46,12 zł - to ponad dziesięciokrotna różnica! Najtaniej można je kupić w warszawskim Auchan, najdrożej - w bydgoskiej Żabce. Średnia cena tego produktu to 12,37 zł.

Kolejna analiza cen dlahandlu.pl już jutro.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,92

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane