PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

DM PKO: Obecna wycena wskaźnikowa spółki wskazuje na przewartościowanie akcji Eurocash

Autor: DM PKO, www.dlahandlu.pl 13 lutego 2013 09:41

Dom maklerski PKO utrzymuje rekomendację sprzedaj dla Eurocash.

- Podnosimy nasza wycenę dla akcji Eurocash z 35,9 zł do 43,9 zł na akcję, głównie ze względu na niższą stopę dyskontową (spadająca rentowność obligacji rządowych) i upływ czasu. Ze względu na ujemny potencjał wzrostu utrzymujemy rekomendację sprzedaj - podają anlitycy.

Wskaźniki wyceny Eurocash dla 2013 roku znajdują sie na historycznie wysokich poziomach, P/E w okolicach 30 a EV/EBITDA powyżej 15. Historycznie spółka już była raz tak wysoko wyceniana, w momencie przejęcia kontroli nas Tradisem pod koniec 2011 roku. Jednak wtedy rynek dyskontował już konsolidację wyników Tradisu, co doprowadziło w rezultacie do spadków wskaźników P/E i EV/EBITDA do wartości znormalizowanych.

- Uważamy, że ze względu na wysokie zadłużenie i brak środków na akwizycję, obecnie podobnej wielkości przejęcie jest niemożliwe. Zadłużenie netto w stosunku do EBITDA jest na historycznie wysokich poziomach. Według naszych obliczeń wynosi ono 2,5, podczas gdy w momencie uzyskiwania kontroli nad Tradisem nie przekraczało 1,0. Możliwe jednak, że Eurocash będzie dokonywał mniejszych przejęć, lecz nie będą miały one znaczącego wpływu na przyrost EBITDA.Dlatego uważamy, że obecna wycena wskaźnikowa spółki, w obliczu oczekiwanych przez nas stóp wzrostu EBITDA i zysku netto w 2013 w wysokości odpowiednio 11% i 10% wskazuje na przewartościowanie akcji Eurocash. Zaktualizowany model DCF pokazał wycenę akcji spółki na poziomie 44 zł. Natomiast wycena na bazie wskaźnika P/E daje wycenę 43,8 zł na akcję. Średnia z tych wycen i nasza cena docelowa to 43,9 zł na akcję - uważają analitycy DM PKO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,39

  • Śr

    1,67

  • Min

    1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane