PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Do 14 dni wydłuży się termin na zwrot towaru zakupionego przez internet

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 26 września 2013 10:48

Do 14 dni wydłuży się termin na zwrot towaru zakupionego w sieci – przewiduje projektu nowej ustawy o konsumentach, którą opublikowało wczoraj Rządowe Centrum Legislacyjne. Dzisiaj konsumenci mogą odstąpić od umowy bez podawania przyczyn w ciągu 10 dni - podaje Dziennik Gazeta Prawna.

Nowe przepisy mają kompleksowo uregulować prawa konsumentów. Najwięcej zmian mogą się jednak spodziewać firmy handlujące w internecie. Będą musiały podawać sporo więcej informacji niż dotychczas. Z drugiej strony mogą liczyć na pewne ułatwienia. Dotychczas e-sprzedawcy musieli przesyłać klientom pełen katalog informacji na papierze. Nowe przepisy pozwolą im informować za pomocą „trwałych nośników". Wydaje się, że przepis ten pozwoli więc wreszcie na używanie e-maila. Sprzedawca, będzie mógł wysłać wszystkie wymagane prawem informacje np. w postaci załącznika .pdf. - czytamy w "DGP".

Jeśli sklep internetowy nie powiadomi prawidłowo konsumenta o prawie do zwrotu towaru bez podawania przyczyn, to ten będzie miał na to nie 14 dni, ale aż 12 miesięcy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane