Do 2012 roku PA Nova zainwestuje w obiekty handlowe 800 mln zł

Autor: wnp.pl 5 grudnia 2010 15:47

Do 2012 roku PA Nova zainwestuje w obiekty handlowe 800 mln zł

Gliwicki deweloper P.A. Nova wyda 800 mln zł na inwestycje w latach 2010-2012 - informuje serwis wnp.pl.

Do wiosny 2013 r. w Jaworznie powstanie galeria handlowa o powierzchni 35 tys. m kw. Wartą ok. 200 mln zł inwestycję giełdowa P.A. Nova będzie realizować wspólnie ze spółką GC Investment z Katowic.

- Na początku przyszłego roku chcemy zacząć komercjalizację i projektowanie obiektu w Jaworznie. Inwestycja ma pozytywny odbiór u najemców; prowadzimy już pierwsze rozmowy z firmami zainteresowanymi wynajęciem powierzchni. W galerii znajdzie się miejsce m.in. dla najemców z branży spożywczej i AGD oraz kino - powiedziała portalowi wnp.pl prezes P.A. Novej, Ewa Bobkowska.

Do realizacji projektu w Jaworznie deweloper powołał wspólnie z GC Investment spółkę celową GC.Nova, w której obie firmy objęły po połowie udziałów. Trzykondygnacyjna galeria handlowa będzie położona w centrum Jaworzna - na terenach po byłej kopalni Kościuszko.

Na wiosnę gliwicka spółka zamierza rozpocząć budowę kolejnych trzech obiektów. Pierwszy z nich - galeria w Kędzierzynie-Koźlu - będzie oferowała ok. 22 tys. m kw. powierzchni, z czego połowa już znalazła najemców. Projekt ma zostać ukończony jesienią 2012 r., a jego wartość wyniesie ok. 150 mln zł.

W Zamościu P.A. Nova planuje do jesieni przyszłego roku wybudować park handlowy o powierzchni 13 tys. m kw. Spółka znalazła dotychczas najemców na ponad 70 proc. obiektu, którego wartość szacowana jest na ok. 35-38 mln zł. Najmniejszą inwestycją dewelopera będzie obiekt w Stalowej Woli, gdzie dla 5-6 najemców powstanie park o powierzchni 2,5 tys. m kw. Jego koszt wyniesie ok. 6 mln zł. - Inwestycje zostaną sfinansowane z emisji akcji. Rozmawiamy na ten temat z funduszami; zobaczymy, jakie będą nastroje wśród inwestorów - wskazała Bobkowska.

Dodała, że w posiadanych przez P.A. Novą parkach handlowych w Chorzowie, Andrychowie i Raciborzu spółka ma komplet najemców. Natomiast w niedawno otwartej galerii Sanowa w Przemyślu ten współczynnik wynosi 98 proc. Obecnie trwają negocjacje z firmami, które na przełomie lutego i marca przyszłego roku powinny zapełnić pozostałą powierzchnię.

Czytaj więcej w artykule P.A. Nova: galeria w Jaworznie za 200 mln zł; 800 mln zł na inwestycje w latach 2010-2012

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    2,59

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9628

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane