PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Do 2020 r. Amazon i Alibaba staną się właścicielami 40 proc. rynku sprzedaży on-line

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 22 czerwca 2015 19:29

Detaliści przewidują wzrost sektora e-commerce i jednocześnie uważają, że do 2020 roku globalne platformy, takie jak m.in. Amazon i Alibaba staną się właścicielem 39 proc. światowego rynku sprzedaży detalicznej on-line.

Sektor e-commerce stanowi obecnie 15,1% całkowitej wartości sprzedaży przedsiębiorstw prowadzących działalność na terenie Unii Europejskiej. Na podstawie analizy krajowych danych statystyk Eurostatu, Irlandia jest absolutnym liderem e-commerce – aż 52,1% całkowitego obrotu pochodzi ze sprzedaży produktów i usług online. Wartość ta jest również bardzo wysoka w Czechach (29,3%) i na Węgrzech (20,2%).
- Globalny rynek e-commerce rośnie w dwucyfrowym tempie i nie jest żadnym zaskoczeniem, że równolegle zmianom ulegają postawy i wymagania konsumentów oraz graczy reprezentujących sektor handlu internetowego. Zrozumienie tych potrzeb z pewnością pozwoli najlepszym rosnąć dużo szybciej niż dynamika rozwoju e-commerce, a potwierdzają to Paczkomaty InPost, których wzrost w Polsce osiągnął w 2014 roku poziom prawie 100%. Bez wątpienia w najbliższych latach na znaczeniu będą zyskiwać także globalne platformy e-sprzedażowe, co nie zmienia faktu, że kluczem do sukcesu i powiększania udziałów rynkowych wciąż pozostaje współpraca pomiędzy e-detalistami i operatorami logistycznymi - komentuje Rafał Brzoska, prezes Integer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,25

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane