PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Do końca 2012 roku Bomi uruchomi 432 sklepy franczyzowe

Autor: dlahandlu.pl 17 maja 2010 13:41

Do końca 2012 roku Bomi uruchomi 432 sklepy franczyzowe

Grupa Bomi ogłosiła swoją strategię na najbliższe lata. Do końca 2012 roku spółka chce uruchomić 432 sklepy franczyzowe. Do końca br. Bomi otworzy 192 sklepy, w 2011 - 90, a rok później kolejne 110 placówek. Otwarcia będą dotyczyły zarówno sklepów małopowierzchniowych, jak i większych formatów takich jak delikatesy i supermarkety. Aktualnie w strukturach Bomi funkcjonuje 59 sklepów franczyzowych.

Bomi będzie przejmować funkcjonujące na rynku sieci handlowe, a także rekrutować właścicieli pojedyńczych sklepów.

Dodatkowo spółka poinformowała, że w tej chwili prowadzi rozmowy z sześcioma podmiotami (sieci handlowe i centra dystrybucyjne), których łączne obroty wynoszą 880 mln zł. W tym roku Grupa Bomi dokonała już zakupu pakietu większościowego udziałów w siedleckiej spółce BDF prowadzącej sieć ośmiu supermarketów pod szyldem Livio na terenie województw mazowieckiego i lubelskiego. Według władz Grupy Bomi spółka BDF, która działa na rynku handlowym od 2002 roku, posiada duże możliwości ekspansji na terenie wymienionych województw, zarówno w rozwoju organicznym, jak i w zakresie propagowania systemu franchisingowego Sieci 34.

Z kolei1 marca br. firma podpisała umowę przedwstępną kupna Centrum Dystrybucja w Łodzi. Podpisanie umowy końcowej prezes sieci zapowiada na sierpień lub wrzesień. Planuje on, że centrum wygeneruje ok. 350 mln zł. przychodów rocznie. 

Grupa Kapitałowa Bomi jest największą w Polsce siecią w branży delikatesów oraz supermarketów typu premium, posiadającą silną markę oraz własne zaplecze dystrybucyjne. Grupa BOMI powstała poprzez połączenie spółki P.P.H. Bomi ze spółką Rast oraz poprzez przejęcie 95 proc. akcji w spółce Rabat Pomorze. W I kw. 2010 grupa zanotowała zysk netto w wysokości 9,94 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,13

  • Min

    4,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane