PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Do końca 2014 r. powstaną 22 lokale Leśne Runo i Mr Hamburger

www.portalspozywczy.pl 15 listopada 2013 12:27

Mr Hamburger SA, operator sieci gastronomicznych zamierza otworzyć od 4-7 nowych restauracji Leśnego Runa oraz 12-15 barów Mr Hamburger do końca przyszłego roku - podała firma w komunikacie finansowym.

Mr Hamburger SA to dawniej Leśne Runo. Obecnie prowadzi sieć dziewięciu restauracji zlokalizowanych przy przy stacjach paliwowych. W III kwartale podjęła działania mające na celu połączenie Mr Hamburger SA z Mr Hamburger sp. z o.o. - operatorem sieci fast-food w woj. śląskim działającej pod handlową nazwą Mr Hamburger. W chwili obecnej do sieci tej należy 17 lokali, w tym 7 własnych oraz 10 działających na zasadzie franczyzy.
- Zgodnie z przyjętą wizją - po połączeniu funkcjonować będzie jedna firma - Mr Hamburger S.A., która prowadzić będzie dwa niezależne koncepty gastronomiczne tj. sieć restauracji Leśne Runo oraz sieć barów fast food Mr Hamburger. Zarząd zakłada, że formalne połączenie powinno nastąpić z końcem stycznia 2014 r. - podano w raporcie finansowym.
Dzięki połączeniu firm i możliwości wykorzystania logistyki ogólnopolskiej, w strategii firmy jest dalszy rozwój sieci barów ale już na terenie całej Polski, przede wszystkim w centrach miast oraz w centrach handlowych. W znaczących lokalizacjach, oferujących odpowiednią ilość miejsca, firma zamierza prowadzić oba koncepty.
Najbliższe planowane lokalizacje dla lokali fast food Mr Hamburger to Warszawa, Łódź i Trójmiasto. Szczególne starania zarząd zamierza skoncentrować na poszukiwaniu dobrej lokalizacji w Warszawie jako miejscu kluczowym dla dalszej ekspansji.
W III kwartale 2013 r. spółka Mr Hamburger SA operująca na razie jedynie siecią Leśne Runo osiągnęła przychód 1,74 mln zł, który w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku zmniejszył się o kwotę 424,87 tys. zł, czyli o 19,59 proc. oraz zysk w wysokości 98,85 tys. zł, który wzrósł w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku o 1412,08 proc.
- Podstawowymi czynnikami powodującymi spadek obrotów była zmiana układu drogowego w Polsce, oraz zamykanie restauracji nierentownych - podano w raporcie.
Jak dodano, obecnie prowadzony jest proces optymalizacji kosztów działalności sieci Leśne Runo, w ramach którego zmieniona została większość dostawców produktów z których korzystają lokale. We wrześniu w całej sieci wprowadzone zostało nowe odświeżone menu. Zarząd zdecydował również o rozszerzeniu oferty gastronomicznej o dania typu fast-food.
- Jednym z najważniejszych działań dotyczącym sieci Leśne Runo jest odbudowa zmniejszonego potencjału poprzez otworzenie 4-5 nowych, rentownych restauracji do końca II kwartału 2014 r., a więc przed kolejnym sezonem letnim, który tradycyjnie należy do najlepszych okresów sprzedażowych. W związku z tym spółka prowadzi zaawansowane rozmowy z przedstawicielami sieci paliwowych, które mają na celu wyłonienie atrakcyjnych lokalizacji dla nowych restauracji. Mając to na uwadze zarząd podjął decyzję o przystąpieniu do przetargu na prowadzenie restauracji przy stacji BP w nowobudowanym MOP Mszana Północ na autostradzie A1, przy granicy państwa z Czechami. W dniu 25.10. br. otrzymał informację z BP Polska o wygraniu przetargu. W chwili obecnej trwają negocjacje dotyczące umowy najmu - podano w raporcie.
. W IV kwartale 2013 r. spółka planuje sformalizować i wdrożyć nowe procedury sprzedaży i obsługi klienta. Nowym działaniem spółki jest ponadto dążenie do powiększenia grona stałych, całorocznych klientów poprzez działania lojalnościowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,55

  • Min

    1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane