PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Do końca roku firmy mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów IT

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 12 czerwca 2012 09:13

Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych wciąż może być współfinansowane przez fundusze unijne, nawet w 70%. Ostatnie wnioski o dotacje w programach pomocowych można składać do końca 2012 r. Spółka Pentacomp przygotowała zestawienie programów, które przedsiębiorcy mogą jeszcze wykorzystać.

Pentacomp opracował listę dostępnych w br. programów oraz warunków, pod jakimi można się ubiegać o dotacje. Jak dotąd, z przeznaczonej na dofinansowanie projektów IT kwoty ponad 5 mld zł, do końca marca wykorzystano 42%. Ta runda finansowania kończy się już w przyszłym roku, a wnioski można składać w zależności od programu tylko od lipca do grudnia 2012.

Przedsiębiorcy mają możliwość korzystania z dwóch funduszów w ramach działań: POIG 8.1 - Wsparcie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej oraz POIG 8.2 - Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B.

- Aby stworzyć szanse na uzyskanie dofinansowania projektu, jego idea powinna pasować do założeń danego programu. Brak precyzji na tym etapie znacząco obniża prawdopodobieństwo sukcesu. Zatem sam pomysł nie wystarczy, nawet jeśli przedsiębiorcy wydaje się on znakomitą ideą i innowacyjnym rozwiązaniem - przekonuje Joanna Szulc-Szpringer, Marketing & PR Manager z Pentacomp Systemy Informatyczne SA. Z jednej strony ważne jest umiejętne wypełnienie wniosku, tak by uzyskał on jak najwyższą punktację. Z drugiej strony, jeszcze na etapie formułowania wniosku kluczowe jest dobranie odpowiednich technologii i ustalenie harmonogramu prac informatycznych, dzięki czemu potencjalny projekt jest precyzyjnie zaplanowany także w kontekście finansowania. - Wybór dostawcy rozwiązania lub usługi informatycznej jest ważny ze względu na minimalizację ryzyka projektu. Ten etap wielu przedsiębiorcom sprawia kłopoty, dlatego w tym zakresie niesiemy pomoc - dodaje Joanna Szulc-Szpringer.

Wnioski konkursowe należy przygotować w wersji papierowej i elektronicznej (jak przypomina PARP, wersje elektroniczne należy wypełnić i zapisać w Generatorze Wniosków Płatniczych), a następnie przesłać je do właściwej Regionalnej Instytucji Finansującej (wersję elektroniczną zapisaną w formacie XML), oczywiście wyłącznie w wyznaczonych terminach. Rozpatrywanie wniosków może potrwać nawet trzy miesiące.

Należy pamiętać, że przygotowywany projekt musi być spójną wizją rozwoju firmy. Kwota dofinansowania obliczana jest wyłącznie od wydatków kwalifikowanych, których zakres jest różny dla różnych działań. Każde z programów szczegółowo określa adresatów, do których jest kierowany - osób lub instytucji, dlatego konieczne jest sprawdzenie, czy przedsiębiorca spełnia warunki, by zostać beneficjentem danego programu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,99

  • Śr

    4,03

  • Min

    2,82

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane