PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Do końca roku Green Caffe Nero z 20 lokalami

www.portalspozywczy.pl 17 września 2013 12:40

Do końca roku Green Caffe Nero z 20 lokalami

Od początku roku otworzyliśmy sześć nowych kawiarni w Warszawie. W październiku / listopadzie otworzymy kolejne 4-5, co da dość jak na nas, imponujący wynik. Do końca roku w sieci powinny działać więc już 20 lokale. Wszystkie w stolicy - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Adam Ringer, prezes sieci kawiarni Green Caffe Nero.

ieć Green Caffe Nero powstało jako joint venture brytyjskiej sieci kawiarni Caffe Nero z polską - Green Coffee założoną przez Adama Ringera i Kingę Łozińską.

- Jedną z istotnych przyczyn związania się z partnerem zewnętrznym są dynamiczne zmiany rynku kawiarni w Polsce. Po przejęciu Coffeeheaven przez Costę i wejściu na nasz rynek Starbucksa, polskie "amatorskie" sieci zaczęły borykać się ze sporymi kłopotami finansowymi i bankrutować. Zrozumieliśmy, że kawiarnie to specyficzny biznes, i aby sieć generowała zysk potrzebna jest odpowiednia liczba lokali, a co za tym idzie fundusze na ich uruchomienie - tłumaczy Adam Ringer.

Wtedy sieć Green Coffee zaczęła szukać pomysłu na finansowanie. Przygotowywała się nawet do wejścia na NewConnect, ale przykłady firm tam działających nie napawały jej optymizmem.

- Nagle zadzwonili do nas przedstawiciele Caffe Nero - sieci, która od dawna obserwowała polski rynek kawiarniany (brała nawet udział w procesie sprzedaży Coffeeheaven). Okazało się, że spotkaliśmy firmę niekorporacyjną, o podobnej filozofii i strategii działania. Po około rocznych negocjacjach doszliśmy do konsensusu i podpisaliśmy umowę joint venture. Długi okres negocjacji nie był spowodowany trudnością uzgodnień finansowych (te rozwiązaliśmy szybko), ale pomysłu na rozwój oraz ofertę "wspólnej" sieci. Ustaliliśmy, że będziemy wyróżniać się jakością (tzw. prime quality), lokalizacjami (nie na każdym rogu) i specyficzną oraz rozbudowaną ofertą zawsze świeżych potraw - mówi Adam Ringer.

Jak dodaje, joint venture polega na podzieleniu udziałów. - Caffe Nero wykupiło udziały mniejszościowych akcjonariuszy i ma teraz ich większość, niewiele ponad 50 proc. Mariaż ten zaowocował jednak wzmożonym rozwojem - jesteśmy chyba w tej chwili jedyną już siecią kawiarni, która szybko otwiera nowe lokale - mówi prezes Green Caffe Nero.

Caffe Nero została założona w Wielkiej Brytanii przez Gerry'ego Forda w 1997 r. Dziś sieć liczy ponad 500 kawiarni na świecie i zatrudnia 4 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,25

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane