PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Do końca roku Merlin.pl chce mieć 500 punktów odbioru

Autor: dlahandlu.pl 16 stycznia 2014 13:38

Jak zadeklarował prezes Ireneusz Kazimierczyk ze względu na duże zapotrzebowanie klientów na punkty odbioru, sklep Merlin.pl do końca roku uruchomi 500 takich miejsc. Do końca I kwartału ma ich być 250, z czego 200 w funkcjonujących na rynku placówkach sieci Małpka Express. - Nasi klienci chcą często porozmawiać o towarze, którzy zamówili i zapłacić na miejscu w placówce - informuje Ireneusz Kazimierczyk.

Dodatkowo jak zauważa standardem, którego wymagają klienci staje się dostarczenie towaru w ciagu 12 godzin - jeżeli zamówienie trafia do sklepu rano, klient chce je odebrać wieczorem. Jeżeli złożył je wieczorem oczekuje go w punkcie odbioru rano. Merlin.pl zamierza dążyć do takiego właśnie standardu obsługi klienta. Będzie to możliwe dzięki powiększaniu sieci obsługi klienta i punktów odbioru zamówionych towarów.

Jak zaznaczył prezes Kazimierczyk sklep zostanie przekształcony ze specjalistycznego portalu, lidera w sprzedaży kategorii książka i film w multibrandową platformę handlową, sprzedającą także produkty FMCG. 

Według dostępnych analiz w Polsce działa 12 tys. sklepów internetowych z czego tylko kilkanaście to silne, rozpoznawalne brandy. Szacowana wartość rynku e-commerce w Polsce to 26-30 mld zł. - Można powiedzieć, że nie jest to wielki kawałek tortu do podziału, ale atrakcyjny, bo ciągle rosnący - powiedział.

Merlin.pl działa w Polsce od 1999 roku. Swoją działalność rozpoczynał jako księgarnia, w kolejnych latach rozszerzał swój asortyment o zabawki, elektronikę, drobne RTV i AGD, kosmetyki czy artykuły sportowe. Dziś sklep Merlin.pl w swojej ofercie ma blisko 300 tys. różnorodnych produktów i ponad 2 miliony zarejestrowanych użytkowników. Właścicielem sklepu Merlin.pl jest Czerwona Torebka, do której należy także sieć Małpka Express.

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane