Do końca roku MoneyGram w 160 sklepach Tesco

Autor: dlahandlu.pl 6 lipca 2016 11:10

Do końca roku MoneyGram w 160 sklepach Tesco Fot. mat. pras. Tesco

MoneyGram, firma specjalizująca się w przekazach pieniężnych, ogłosiła że względu na rosnące zainteresowanie przekazami pieniężnymi, MoneyGram planuje uruchomienie do końca roku usługi w 160 lokalizacjach Tesco. Stopniowo będzie ona również wprowadzana do kolejnych sklepów, a docelowo przekazy pieniężne MoneyGram będzie można wysyłać i odbierać we wszystkich 440 sklepach Tesco.

- Znakomite wyniki współpracy na innych rynkach, skłoniły obie firmy do jej rozszerzenia na rynek polski, by dać naszym klientom możliwość korzystania z usług finansowych podczas robienia zakupów – powiedział Zbigniew Furmańczak, dyrektor regionalny MoneyGram na Rynki Wschodzące. 

Usługa jest dostępna w 73 największych hipermarketach Tesco już od początku lipca, jednak do końca roku liczba ta może wzrosnąć nawet do 160 sklepów na terenie całej Polski.

Polska jest uważana za „rynek odbiorcy”, co oznacza, że więcej przekazów pienieżnych jest nadawanych do naszego kraju niż się z niego wysyła. Jak pokazują dane Banku Światowego, w 2015 roku do Polski przesłano w sumie 7,5 mld USD, natomiast wysłano zagranicę ok. 1,6 mld USD. Najważniejsze korytarze przesyłu środków do Polski to Niemcy (2,2 mld USD), Wielka Brytania (1,2 mld USD), USA (0,9 mld USD) i Kanada (350 mln USD). Natomiast z Polski najwięcej transferów pieniężnych wysyłanych jest do Francji (324 mln USD) i Niemiec (296 mln USD). Bardzo szybko rosnącym rynkiem jest Ukraina, co ma związek z około 800 000 emigrantów mieszkających w Polsce, którzy w 2015 roku przesłali 233 mln USD do swoich rodaków w kraju .

Przekazy pieniężne MoneyGram są dostepne w Polsce w 6,000 lokalizacji poprzez sieć agentów, do których należą Bank Pocztowy, Poczta Polska, a także wybrane placówki Banku BPS i sieci Pepco.

Tesco jest siecią sklepów samoobsługowych z ponad 400 sklepami. Firma zatrudnia ponad 28 000 pracowników w sklepach, centrach dystrybucji oraz biurach na terenie całego kraju. Co tydzień sklepy Tesco odwiedza ponad 5 milionów klientów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,45

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane