Do końca roku powstanie ok. 60-80 automatów Swipbox

Autor: www.dlahandlu.pl 2 listopada 2015 09:23

Do końca roku powstanie ok. 60-80 automatów Swipbox Na zdjęciu automat zainstalowany w Danii, fot. materiały NoaTech

Do końca roku firma NoaTech chce zbudować sieć ok. 60-80 automatów Swipbox. O potencjale rynku, korzyściach dla sklepów, które zdecydują się na współpracę z firmą i konkurencji ze strony InPostu rozmawiamy z Michałem Czechowskim, członkiem zarządu NoaTech.

Obecnie istnieje 5 punktów Swipbox. Ile urządzeń powstanie do końca roku? Na ile punktów firma szacuje rynek?

Na tę chwilę mamy zainstalowanych pierwszych 5 urządzeń pilotażowych, ale już w kolejnych dniach planujemy instalację kilkudziesięciu sztuk. Do końca roku powinniśmy zbudować sieć około 60-80 urządzeń. Rynek generuje zapotrzebowanie na setki, a nawet tysiące urządzeń tego typu. Liczba zakupów dokonywanych w internecie drastycznie rośnie, a wraz z nimi rośnie liczba przesyłek kurierskich.

Czy automaty będą powstawać tylko w największych aglomeracjach? Co z mniejszymi miastami?

Automaty Swipbox będą instalowane zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Głównym parametrem na podstawie którego dokonujemy wyboru lokalizacji są dane statystyczne otrzymywane od naszych partnerów – firm kurierskich. To właśnie te podmioty mają największą wiedzę na temat odbioru przesyłek przez konsumentów – wiedzą ile osób nie odbiera przesyłek przy próbie doręczenia i gdzie te osoby mieszkają. Na tej podstawie jesteśmy w stanie oszacować ile przesyłek może trafiać do automatów Swipbox. 
W pierwszej kolejności w celu zachowania jak największego zapełnienia skrytek, będziemy skupiać się na miejscach z dużą liczbą przesyłek. Jestem przekonany, że na naszej liście znajdą się także i mniejsze miejscowości, w których liczba przesyłek kurierskich jest na odpowiednim poziomie. 

W jakiego typu lokalizacjach będą umieszczane Swipboxy?

Jesteśmy obecnie w trakcie rozmów z wieloma sieciami handlowymi. Automaty będą instalowane zarówno w sklepach, jaki i innych miejscach, które spełniają nasze kryteria związane z liczbą przesyłek kurierskich w pobliżu danej lokalizacji.

Na jakich zasadach będzie się opierała Państwa współpraca z sieciami?

 Poszukujemy do współpracy partnerów, którzy zauważą dodatkowe wartości wynikające z przekazania nam miejsca pod automaty Swipbox. Mamy świadomość, że nasze rozwiązanie pozwala wygenerować dużo więcej niż tylko czynsz za wynajem powierzchni. Mamy świetny przykład z rynku duńskiego, na którym przestrzeń pod automaty Swipbox udostępniana jest przez jedną z największych sieci handlowych za darmo. Nasz partner z Danii potrafił zbudować model biznesowy, w którym wykorzystał możliwości, jakie daje klient przychodzący po odbiór przesyłki.WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,15

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane