Do końca roku sieć Dino będzie liczyć 215 sklepów

Autor: portalspozywczy.pl 20 marca 2012 15:29

Do końca roku sieć Dino będzie liczyć 215 sklepów

W 2011 r. sprzedaż sieć Dino wzrosła w porównaniu z rokiem poprzednim o ponad 40 proc. do 760 mln zł. - W tym roku nasza sprzedaż przekroczy 1 mld zł - prognozuje Szymon Piduch, prezes Dino Polska. Władze Dino planują także dalszy dynamiczny rozwój. - W 2012 r. otworzymy co najmniej 45 nowych sklepów - dodaje prezes sieci Dino. Tym samym operator zakończy obecny rok ok. 215 sklepami.

Według prezesa w realizacji planów firmy nie przeszkodzi nawet trudny rok w gospodarce, który zapowiada wielu ekonomistów. - Kryzys nie odbije się zbyt mocno na branży handlowej, a tym bardziej na naszych sklepach. Dino to sieć ogólnospożywcza, sprzedająca podstawowe produkty żywnościowe, a nie dobra luksusowe, nasz koncept jest więc bezpieczny nawet w trudnej sytuacji gospodarczej - wyjaśnia Szymon Piduch.

W 2012 r. na inwestycje sieć Dino wyda ok. 100 mln zł. Oprócz dalszego rozwoju sieci sklepów, operator zakończy rozbudowę centrum dystrybucyjnego w Krotoszynie. - Nasz magazyn ruszy w połowie tego roku - tłumaczy prezes.

W swojej długo falowej strategii operator uwzględnia plany rozwoju terytorialnego. - Obecnie chcemy umacniać naszą pozycję na terenie sześciu województw, na których już działamy. Mamy plany rozwoju terytorialnego, chcemy wyjść z naszą siecią na południe i północ kraju. Jednak nie nastąpi to jeszcze w 2012 r. - zaznacza Szymon Piduch.

Firma rozważa także akwizycje sieci działających na rynku.

Obecnie sieć Dino zarządza ok. 170 supermarketami, które działają na terenie województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego, opolskiego i łódzkiego. W 2011 roku operator uruchomił 45 nowych placówek.

 

 

 

Więcej na www.portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Tezcatlipoca 2013-01-15 14:34:03

  DINO to jedna z bardziej zbrodniczych organizacji działających w Polsce. Mobbing i wyzysk są tam na porządku dziennym. Na szczęście już nie pracuje w tej firmie, ale jej widmo ciągle się za mną ciągnie. Od kilku miesięcy "KADRY" nie potrafią wystawić odpowiedniego pisma do ZUS.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,81

 • Min

  2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10549

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane