PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Do oświetlenia sklepu na zewnątrz należy używać specjalnych lampek

Autor: Christian Ortlieb, właściciel firmy Spot Light 21 grudnia 2010 09:58

Przed Świętami oprócz obowiązkowej choinki, sklepy przyozdabiają świetlnymi łańcuchami balustrady i ramy okien. Jednak należy pamiętać, że nie każde lampki nadają się do używania na zewnątrz. Te przeznaczone do użytku na zewnątrz są lepiej przystosowane do zimowej aury, ich kable są gumowane i lepiej izolowane.

 Można je łatwo rozpoznać po oznaczeniu na opakowaniu: IP44 lub z wyższą liczbą. Lampki przeznaczone do użytku wewnątrz pomieszczeń mają oznaczenie IP20, ich przewody są wykonane przeważnie z PCW.

Na polskim rynku są już dostępne rozwiązania oparte na technologii LED. Są one szczególne warte polecenia m.in. z powodu trwałości, mogą nieprzerwanie świecić nawet przez pięć lat, większej odporności na warunki atmosferyczne, ale przede wszystkim jest to rozwiązanie ekologiczne. Diody LED pobierają o jedną czwartą mniej energii w porównaniu do standardowych żarówek.

Pomimo dużych możliwości, jakie stwarza technologia, warto jednak zachować umiar. Właścicieli posesji zbyt często ponosi fantazja i efekt końcowy jest daleki od zamierzonego. Nadmiar światełek, migających różnymi kolorami, a do tego jeszcze podświetlony figurki mikołajów i reniferów to po prostu kicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,27

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane