Do sprzedaży trafiła książka wyłoniona w konkursie Biedronki

Autor: dlahandlu.pl 27 listopada 2017 14:48

Od 27 listopada w sklepach Biedronka dostępna będzie książka dla dzieci „Nieustraszony Strach na Wróble”, której autorami są zwycięzcy konkursu organizowanego przez sieć Biedronka „Piórko 2017". Książkę będzie można kupić wyłącznie w sklepach sieci w cenie 9,99 zł/szt.

Stracha na wróble, głównego bohatera bajki, wymyślił Grzegorz Majchrowski, z wykształcenia rzeźbiarz, pasjonat sztuki. W ocenie Jury książka przełamuje stereotypy, uwrażliwia na potrzeby innych, pokazuje, czym jest dojrzałość i ukazuje prawdziwą potęgę przyjaźni.

Ilustracje do książki wykonała Maria Giemza, laureatka konkursu w kategorii „Ilustracje”. Prace autorki, która ukończyła studia architektoniczne, zdaniem jury z szacunkiem traktują młodego odbiorcę, jego inteligencję i wyczucie smaku oraz przygotowują go do odbioru sztuki.
Książka została opublikowana w nakładzie 45 tys. egzemplarzy. Oznacza to, że przychód sieci z tego tytułu wyniesie ok. 450 tys. zł. Nagrody dla laureatów – autora tekstu i twórcy ilustracji wynoszą 100 tys. zł. Wydane w ramach poprzednich edycji konkursu książki dla dzieci – „Szary domek” i „Córka bajarza” – sprzedały się w liczbie ponad 65 tys. egzemplarzy.

Honorowy patronat nad inicjatywą sprawuje Rzecznik Praw Dziecka. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,45

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane