PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Dominos Pizza uruchomi 1. lokal franczyzowy

www.portalspozywczy.pl 9 kwietnia 2013 21:27

Domino's Pizza w Polsce ma obecnie 15 placówek, a potwierdzone zostały otwarcia kolejnych pięciu w Warszawie do końca roku. Operator zapowiada też uruchomienie pierwszej placówki poza Warszawą - w dużym mieście wojewódzkim.

- W 2013 roku skupimy się na umacnianiu naszej pozycji w Warszawie, ekspansji do innych miast oraz otwarciu pierwszego lokalu w formule franczyzy - zapowiada Peter Shaw, dyrektor generalny spółki DP Poland PLC.

Maciej Jania, pełniący stanowisko dyrektora zarządzającego w DP Polska S.A., został mianowany jednocześnie dyrektorem finansowym spółki DP Poland PLC. W 2012 roku do grona dyrektorów spółki dołączyli także: Chris Moore, zajmujący poprzednio stanowisko Chief Executive w Domino's Pizza Group PLC oraz Gerry Ford, Chairman i Chief Executive w Caffè Nero Group Limited.

Spółka ogłosiła prace nad konceptem franczyzy w Polsce i planuje w 2013 roku otwarcie pierwszego, pilotażowego lokalu opartego na udzielonej franczyzobiorcy licencji.

Jak informował portalspozywczy.pl strategia sieci Domino's Pizza w Polsce zakłada rozszerzenie sieci do 25 lokali do końca 2013 r.

Spółka DP Poland PLC, notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, właściciel spółki DP Polska S.A., posiadającej licencję na otwieranie lokali Domino's Pizza w Polsce, ogłosiła że jej przychody wzrosły ponad czterokrotnie z 425 tys. funtów w 2011 r. do 1,7 mln funtów w 2012 roku. Zanotowano także wzrost sprzedaży (rok-do-roku) o 37 proc. oraz wzrost marży brutto (rok-do-roku) o 51 proc. (lokale otwarte w okresie marzec - grudzień 2011 roku).

Pozytywne sygnały płyną także z podsumowania wyników za styczeń 2013 roku - w stosunku do stycznia 2012 roku zanotowano 116 proc. wzrostu sprzedaży (rok-do-roku) i 125 proc. wzrostu marży brutto (rok-do-roku).

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane