Doradca Mid Europy: Należy wyjaśnić wszystkie kontrowersje dotyczące akcji Eko Holding

Autor: parkiet.com 22 października 2012 12:13

W trosce o przejrzystość transakcji skupu akcji Eko Holdingu, wszystkie kontrowersje powinny zostać wyjaśnione - uważają przedstawiciele Vienna Capital Partners, doradcy Mid Europa Pertners, których cytuje serwis Parkiet.com.

Jak przypomina Parkiet.com, w czwartek fundusz Advent zaoferował 5,6 zł za akcje Eko Holdingu (najpierw proponował 4,1 zł, a później 4,7 zł). Kilka godzin później Mid Europa podniosła cenę z 5,5 zł do 6,35 zł lub 5,85 zł - w zależności od terminu zapisów. Transakcji towarzyszą potężne emocje. Na wezwanie Adventu już odpowiedział największy akcjonariusz spółki Krzysztof Gradecki, posiadający wraz z żoną 55-proc. pakiet.

Jak mówi Michał Tokarski, dyrektor z Vienna Capital Partners, doradcy Mid Europy, zastanawiające jst to, że Krzysztof Gradecki tak szybko złożył swoje akcje do depozytu, widząc podwyższoną cenę w wezwaniu ogłoszonym przez inny podmiot, tracąc w ten sposób wiele milionów złotych. Ocenia on, że w trosce o przejrzystość tej transakcji dla innych akcjonariuszy powinno to zostać wyjaśnione - czytamy w serwisie Parkiet.com.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,52

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane