Dostawcy Biedronki dostają do podpisania deklarację o wzorowej współpracy

Autor: Wiadomości Handlowe 27 listopada 2015 11:33

Do niektórych producentów dotarła korespondencja z firmy Jeronimo Martins Polska, zawierająca m.in. deklarację o wzorowej współpracy. Wszyscy, którzy ten dokument otrzymali, podpisali go w proponowanej formie - podają Wiadomości Handlowe.

Jednak rozmówcy Wiadomości Handlowych zgodnie przyznają, że całą sytuację odebrali jako formę nacisku ze strony Biedronki, a deklarację podpisali głównie po to, by nie ryzykować konfliktu z potężnym klientem. Jak to ujął jeden z menadżerów: – Oni grzecznie prosili, ale miałem nieodparte wrażenie, że jeśli odmówię, to mogę mieć kłopoty. Skoro chcieli, jak twierdzą, dowiedzieć się tylko, czy jesteśmy zadowoleni ze współpracy, wystarczyło zapytać. Tymczasem przysłali do podpisu gotowy cyrograf.

- Jedno z zapytań o potwierdzenie jakości współpracy zostało w ostatnich tygodniach skierowane do kilkudziesięciu naszych partnerów handlowych. Miało ono na celu sprawdzenie, czy współpraca między naszą siecią a daną firmą jest satysfakcjonująca. Przy okazji zapytania przesyłaliśmy propozycję dokumentu potwierdzającego dobrą współpracę, ale nie był on obligatoryjny. Partnerzy mogli go modyfikować lub przedstawić swoją opinię w inny wybrany sposób. Co ważne, w takiej sytuacji jesteśmy też otwarci na przedstawienie uwag dotyczących kwestii wymagających zmiany lub budzących wątpliwości - podało biuro prasowe Biedronki w oświadczeniu do "WH".

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b. uczestnik narad POHiD 2015-11-29 13:50:57

  To jest jawny nacisk neokolonialny gdyż uzależniony producent np. wędlin Morliny lub Sokołów gdy wyrazi niezadowolenie lub sprzeciw straci odbiorcę i co? Będzie musiał przestawiać produkcję którą ukształtował pod modłę i markę Biedronki, zmieniać technologię i technikę pakowania itd a przede wszystkim szukać w miejsce odbiorcy z 2,5 tyś marketami tyleż samo odbiorców tyle że w miejsce jednego będzie miał kilkadziesiąt. Jednym słowem skurw.....stwo ze strony monopolisty!!!

 • producent 2015-11-27 22:47:36

  Współpraca z Biedronka to najgorszy koszmar. Kiedy wreszcie dowalą im taki podatek, żeby to wygnać z naszego kraju. Każdego producenta chcą uzależnić, a pracownika upokorzyć.

 • 8*)) 2015-11-27 14:07:39

  robią to pod podatek, który ma ich dotknąć najbardziej. Chcą się wybielić

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,89

 • Śr

  2,64

 • Min

  2,16

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3934

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane