Doszło do połączenia spółek Ibes i Galerie Alkoholi, nalezących do Carrefour Polska

Autor: dlahandlu.pl 11 stycznia 2016 11:47

8 stycznia do KRS został wpisany plan połączenia spółek Ibes i Galerie Alkoholi, z których obie należą do Carrefour Polska.

Połączenie polega na przeniesieniu całego majątku spółki Galerie Alkoholi na spółkę IBES (spółka przejmująca) z podwyższeniem kapitału zakładowego spółki IBES o kwotę pięćdziesiąt tysięcy złotych, tj. z kwoty 3,05 mln zł do kwoty 3,1 mln zł, poprzez utworzenie stu nowych udziałów po pięćset złotych każdy udział.

W związku z planowanym połączeniem nie jest wymagane zgłoszenie zamiaru koncentracji Prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Stosunek wymiany udziałów spółki Galerie Alkoholi na udziały spółki IBES wynosi 1:1, wobec czego za sto udziałów spółki Galerie Alkoholi przyznane zostanie sto udziałów spółki IBES. Dopłaty nie będą dokonywane.

Wszystkie nowo utworzone udziały zostaną przyznane w zamian za majątek spółki przejmowanej jedynemu wspólnikowi spółki Galerie Alkoholi tj. spółce Carrefour Polska zgodnie ze stosunkiem wymiany udziałów. Nowo utworzone udziały w spółce przejmującej, przyznane w zamian za majątek spółki przejmowanej, będą uprawniały do uczestnictwa w zysku spółki przejmującej od dnia wpisu połączenia do KRS.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,10

  • Śr

    5,83

  • Min

    3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8529

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane