PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Douglas otwiera setną perfumerię i umacnia pozycję lidera rynku

Autor: www.dlahandlu.pl 11 maja 2012 12:16

Douglas otwiera setną perfumerię i umacnia pozycję lidera rynku

Douglas został pierwszą w Polsce siecią perfumerii z trzycyfrową liczbą lokalizacji. Setny salon zostanie otwarty w kieleckiej Galerii Korona 16 maja. Douglas, który na świecie ma ponad 1200 sklepów, obecny jest w naszym kraju od 11 lat. W Polsce według danych firmy Nielsen ma pozycję lidera z udziałem w rynku perfumerii na poziomie ponad 50%.

Jubileuszowa perfumeria to równocześnie trzeci sklep Douglas, który powstał w tym roku. Do grudnia firma chce otworzyć kilka kolejnych.
- Jednym z najważniejszych czynników sukcesu w handlu jest dobra lokalizacja i dostępność dla konsumentów, dlatego konsekwentnie zwiększamy ilość naszych salonów. Jednocześnie realizujemy też strategię multi channel, czyli tworzenie platform łączących handel stacjonarny i internetowy, co jest odpowiedzią na zmieniające się oczekiwania konsumentów"- mówi Agnieszka Mosurek-Zava, Prezes Douglas Polska.

Potencjał polskiego rynku kosmetycznego potwierdza tempo inwestycji Douglas - w ciągu ostatnich czterech lat firma otworzyła 60% swoich wszystkich perfumerii. Rocznie na handlowej mapie Polski pojawia się kilka nowych salonów i taki poziom rozwoju firma zakłada na kolejne lata. Jednocześnie modernizowane i unowocześniane są istniejące perfumerie.

Firma inwestuje też w nowe koncepty architektoniczne takie jak Douglas House of Beauty, który łączy sprzedaż kosmetyków z usługami (spa, gabinety kosmetyczne, szkoły makijażu). Dodatkowo Douglas ma w swoim portfolio trzy inne formaty: luksusowy (w warszawskiej Promenadzie), kompaktowy i standardowy salon medium (powierzchnia ok. 250 mkw). - Elastyczność w inwestowaniu daje nam możliwość dopasowania konkretnego konceptu do potrzeb klientów, do lokalizacji, do miasta. W ten sposób każda perfumeria, przy zachowaniu bazowych wartości Douglas, ma swój indywidualny charakter - podsumowuje Agnieszka Mosurek-Zava.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane