Drobni akcjonariusze chcą więcej za akcje Integera

Autor: Puls Biznesu 14 kwietnia 2017 10:47

Drobni akcjonariusze chcą więcej w wezwaniu na Integera. Instytucje są skłonne sprzedać akcje Adventowi - informuje "Puls Biznesu".


Walka o zdjęcie z giełdy Integera. pl i zależnego od niego InPostu wkracza w decydującą fazę. Na początku tygodnia fundusz Advent International, który w porozumieniu z twórcą grupy Rafałem Brzoską chce zdjąć obie spółki z giełdy, podniósł ceny w wezwaniach, odpowiednio o 19,2 i 15,8 proc. Krótko po tym Integer przedstawił wstępne wyniki za ubiegły rok, w których w oczy rzuca się skonsolidowana strata netto na poziomie 474,4 mln zł (z czego prawie połowa to „zasługa" zaniechanej działalności w zakresie ogólnopolskiego doręczania listów), przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 502 mln zł. 

Dariusz Dąbek, jeden z inicjatorów działań akcjonariuszy mniejszościowych mówił, że odczytują oni podniesienie ceny jako próbę nawiązania dialogu z akcjonariuszami. Mimo to nadal uważają, że nie odpowiada ona wartości godziwej. Kluczowe w całej sprawie jest jednak to, jak zachowają się duzi inwestorzy finansowi spółki.

Po ogłoszeniu wezwania dwa fundusze— Aegon OFE i NN OFE — dokupiły akcje Integera, co można było odczytać jako grę na podbicie ceny w wezwaniu. Papiery sprzedawało natomiast Aviva OFE. Już w tym tygodniu, po podniesieniu ceny przez Advent, akcje na giełdzie dokupił Quercus TFI, który zwiększył zaangażowanie w akcjonariacie z 4,84 do 7,29 proc. Nie wygląda jednak na to, by oczekiwał kolejnego podniesienia ceny.

Więcej w Pulsie Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Prospero 2017-04-21 11:12:35

  mały zawsze dostanie w trąbę,

  najpierw pracownicy,

  teraz akcjonariusze

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,49

 • Śr

  3,81

 • Min

  2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane