Drobni akcjonariusze walczą o cenę za akcje Integera

Autor: Puls Biznesu 10 marca 2017 09:06

Indywidualni inwestorzy, którzy mają prawie 5 proc. akcji Integera, chcą dostać lepszą cenę w wezwaniu. Szukają wsparcia u funduszy – informuje „Puls Biznesu”.

Niespełna 270 mln zł — tyle za niegdysiejszą gwiazdę GPW daje fundusz Advent International, który w porozumieniu z Rafałem Brzoską ogłosił wezwanie na akcje Integera.pl i InPostu. Zapisy będą przyjmowane od 16 marca. Rafał Brzoska, twórca pocztowo-paczkomatowej grupy, ma wymienić swoich 29,99 proc. akcji Integera na udziały w spółce, która ogłosiła wezwanie. Fundusz chce zdjąć spółki z giełdy, spłacić ich wielomilionowe długi i sfinansować ekspansję, przeznaczając na to 0,5 mld zł. Duża część akcjonariuszy nie jest jednak zadowolona z oferowanej przez niego ceny.

Do trzynastu TFI i OFE skierowano pismo inwestorów indywidualnych, dysponujących 4,8 proc. akcji Integera.pl, wzywające do zablokowania wezwania. W piśmie można przeczytać, że akcjonariusze niepowiązani z zarządem spółki posiadają udziały w wysokości ponad 64 proc., co może dać im skuteczną możliwość zablokowania ogłoszonego wezwania oraz rozpoczęcie jego renegocjacji.

Przeczytaj także:

Nie jest do końca jasne, czy chodzi o zatrzymanie spółki na giełdzie, czy tylko podbicie ceny w wezwaniu.

Więcej w Pulsie Biznesu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,74

  • Min

    5,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane