PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Droga dojazdowa do Posnanii budzi kontrowersje

Autor: tvn24.pl 12 stycznia 2015 10:50

Przebudowa i rozbudowa ul. Milczańskiej w Poznaniu od miesięcy budzi emocje wśród okolicznych mieszkańców - pisze tvn24.pl. Inwestycja, której celem jest stworzenie głównej drogi dojazdowej do powstającego centrum handlowego Posnania powstanie prawdopodobnie w innej niż planowano formie.

Mieszkańcy uważają, że obecny projekt inwestycji zakłada powstanie arterii zbyt blisko budynków mieszkalnych. Jednocześnie planowana jest wycinka drzew, co również nie podoba się Poznaniakom. W tej sprawie organizowane już były protesty. Prowadzono również rozmowy z miejskim ratuszem.


Jedną z propozycji mieszkańców jest przesunięcie planowanej drogi w kierunku estakady katowickiej. Zgodę na taki wariant wydali poznańscy radni. Jak deklarują przedstawiciele inwestora Posnanii, firmy Apsys, taka zmiana spowoduje pogorszenie bezpieczeństwa na przyszłej drodze, przedłuży budowę o trzy lata i zwiększy jej koszt o nawet 3 mln złotych.

Zarówno Apsys, jak i miasto, są skłonni do znalezienia kompromisu. W tym celu na początku stycznia zorganizowano spotkanie, w czasie którego rozmawiano nad koniecznymi zmianami w planie budowy drogi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane