PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Drogerie Koliber powiększają sieć i umacniają pozycję rynkową

Autor: www.dlahandlu.pl 25 lipca 2011 11:47

Sieć Drogerii Koliber, należąca do Grupy Dystrybucyjnej Tradis, w ciągu roku znacząco zwiększyła liczbę placówek. Obecnie sieć liczy 74 sklepy, przy czym od momentu włączenia do Grupy Dystrybucyjnej Tradis dołączyło 27 nowych lokalizacji.

- Nasze drogerie umacniają pozycję na rynku i wkraczają w nowe obszary działalności. Od momentu włączenia do grupy Tradis liczba naszych placówek zwiększyła się o około 50 proc. Działamy także aktywnie w celu zwiększenia rozpoznawalności marki stąd decyzja - na początku 2011 roku - o rebrandingu. Zaprojektowaliśmy nowe - delikatniejsze i bardziej kobiece logo - oraz podjęliśmy działania związane ze stworzeniem jednakowego wystroju placówek. Mamy zamiar dalej aktywnie rozwijać naszą sieć przez zwiększanie ilości placówek oraz poprawę wizerunku - mówi Katarzyna Niemiec, prezes zarządu sieci Koliber.

Sieć Koliber została włączona do Grupy Dystrybucyjnej Tradis w październiku 2010 roku. Na początku 2011 roku rozpoczęła proces zmiany systemu identyfikacji wizualnej oraz wnętrz sklepów. Odświeżenie wizerunku oraz ujednolicenie wystroju placówek ma na celu wzmocnienie rozpoznawalności przez Klientów. Koliber działa na terenie województw śląskiego, małopolskiego i opolskiego. Sieć powstała w 2000 roku z inicjatywy grupy niezależnych kupców, specjalizujących się w handlu kosmetykami i artykułami gospodarstwa domowego. Lojalność wobec kluczowego dostawcy - AMBRA, należąca do Grupy Tradis - wynosi 81 proc..

Grupa Dystrybucyjna Tradis jest organizatorem sieci franczyzowych sklepów i supermarketów o różnorodnych formatach, dostosowanych do oczekiwań i potrzeb polskich konsumentów. Spółki franczyzowe Tradisu tworzą cenione przez klientów sieci Lewiatan, Groszek, Koliber, Euro Sklep i Milea.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane