PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Drogerie Schlecker upadły, bo Niemców oburzyło, że łamali prawa pracowników

Autor: gazeta.pl 5 sierpnia 2015 12:59

W wywiadzie dla gazeta.pl dr Ulrich Wlawei, wiceszef Instytutu Badania Rynku Pracy i Zawodoznawstwa w Norymberdze uważa, że tajemnicą sukcesu niemieckiego rynku pracy jest dualny system kształcenia: praktyczny i teoretyczny, płaca minimalna w wysokości 8,5 euro za godzinę wprowadzona od stycznia br. i rozbudowana ochrona pracownicza


Jako przykład wrażliwości Niemców na łamanie praw pracownicych dr Wlawei podaje sytuację, która miała miejsce w sieci drogerii Schlecker. Firma przenosiła własnych pracowników do innych spółek, żeby zaraz potem wypożyczać ich sobie za niższe pieniądze. To oburzyło Niemców do tego stopnia, że przestali robić zakupy w Schleckerze i w 2012 roku firma ogłosiła upadłość - mówi dr. Wlawei.

Polski oddział niemieckiej sieci Schlecker kupił fundusz private equity TAP 09. 20 września 2012 roku spółka Hygienika została udziałowcem sieci 200 drogerii Schlecker w Polsce. W listopadzie 2014 roku Hygienika zmieniła nazwę na Kerdos Group. Firma przekształciła drogerie Schlecker w drogerie Dayli, których na rynku działa pomimo wielkich planów rozwoju jedynie 170.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • przyzwolenie 2015-08-07 13:06:17

    Gdyby w starych czasach Polacy wobec Biedronki zachowali się jak to robią Niemcy, to dawno ta sieć by już nie istniała.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane