Drogeriom Dayli zostało 75 sklepów. W pół roku ubyło 68 placówek

Autor: Puls Biznesu/dlahandlu.pl 5 maja 2016 10:37

Drogeriom Dayli zostało 75 sklepów. W pół roku ubyło 68 placówek

Na koniec III kw. 2015 roku do sieci Dayli należały 143 placówki. Obecnie zgodnie z informacjami "Pulsu Biznesu" do sieci należy 75 sklepów, czyli o 68 mniej niż pół roku temu. Jeszcze na początku 2015 roku Dayli miało ok. 170 sklepów.

Główny akcjonariusz drogeryjnej spółki Kerdos Group - Romuald Kalyciok chce zmiany zarządcy procesu sanacyjnego. Sięgnął po pomoc Moniki Nowakowskiej prezes firmy restrukturyzacyjnej RDM Partners - czytamy w Pulsie Biznesu.

11 maja przed sądem w Krakowie odbędzie się rozprawa, na której ma zostać wyznaczony zarządca postępowania sanacyjnego w Kerdosie. Prawdopodobnie zostaną nim PMR Restrukturyzacje. Główny akcjonariusz spółki i współpracująca z nim Monika Nowakowska chcą, żeby ta sama kancelaria przejęła funkcję zarządcy także w Dayli.

Romuald Kalyciok jest bowiem w konflikcie ze spółką Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja, która w lutym została ustanowiona zarządcą postępowania sanacyjnego Dayli. Na początku kwietnia złożyła wniosek o jego umorzenie i ogłoszenie upadłości Dayli, bo drogeryjna spółka nie jest w stanie regulować bieżących zobowiązań.

Zdaniem Moniki Nowakowskiej, strategia Kamila Kliniewskiego, poprzedniego prezesa Dayli nie miała szans powodzenia, bo próbowała postawić na wyścig Dayli z dominującym na rynku Rossmannem. Jednocześnie Monika Nowakowska jest przekonana, że Dayli można wyprowadzić na prostą. Spółkę można odchudzić, wyoutsourcować działalność magazynową i stopniowo zbudować jej rentowność — przekonuje Monika Nowakowska w Pulsie Biznes.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane