PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Druga rozprawa z powództwa byłych współpracowników POLOmarketu

Autor: strefabiznesu.pomorska.pl 1 czerwca 2012 12:41

Wczoraj w Sądzie Rejonowym w Inowrocławiu odbyła się kolejna rozprawa z powództwa byłych współpracowników firmy POLOmarket w Giebni - podała strefabiznesu.pomorska.pl

W zeszłym roku właściciele jednoosobowych firm (pracownicy byli zatrudniani na takich warunkach) zablokowali wjazd do magazynów w Giebni. Nie wypuszczali, ani nie wpuszczali tam samochodów dostawczych. Domagali się m.in. podwyżek i więcej dni wolnych.

Pracownicy twierdzą, że nie mieli wyboru, więc otworzyli własne firmy. Nie chcieli ich zatrudnić na normalne umowy, a sieć kazała im pracować jak na etacie.

Jak podaje serwis, pierwsza rozprawa odbyła się pod koniec marca, a druga 31 maja. Zeznawało dwoje świadków: kierownik zmianowy oraz kadrowa firmy z Giebni. Oboje powiedzieli przed sądem, że współpracownicy zgodzili się na zaproponowane im warunki, co potwierdzili własnoręcznymi podpisami na umowach. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Gonzalez 2012-06-04 07:25:28

    No to witajcie w klubie. Ajenci żabek także są pracownikami ale od zawsze pracują jako niby przedsiębiorcy a jest ich ok 2500 osób. Dostają od żabki 5% marże od obrotu i premie uznaniową w kwocie ok 2000 zł za tzw uległość czyli wywiązywanie się z nakładanych na nich wytycznych i instrukcji. Przy kosztach miesięcznych ok 10 tyś zł i marnych przychodach ledwo wiążą koniec z końcem. Ratują się zatrudniając na umowy śmieciowe. Obecnie 80% ajentów opowiada się za pozwem zbiorowym przeciwko właścicielowi sieci Mid Europa.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane