DTZ chce szkolić sprzedawców sklepów w centrach handlowych

Autor: dlahandlu.pl 22 czerwca 2015 13:50

W maju DTZ zrealizowało pierwsze szkolenia dla sprzedawców w ramach wewnętrznego projektu DTZ Tenants Academy. Szkolenia w podstawowej wersji realizowane są przez DTZ nieodpłatnie dla najemców w zarządzanych centrach w ramach umów o zarządzanie.

W podstawowym zakresie obejmuje szkolenie dla sprzedawców z profesjonalnej obsługi klienta, technik sprzedaży oraz kreowania przestrzeni handlowej (visual merchandising). Szkolenia realizowane są w formie warsztatów połączonych z ćwiczeniami. 

— Obecnie ponad 75 proc. klientów narzeka na złą obsługę i niespełnianie oczekiwań przez sprzedawców. Same działania marketingowe to już często za mało, by zatrzymać klientów, którzy wymagają indywidualnego podejścia i pozytywnych wrażeń zakupowych. Dlatego jesteśmy zdania, że sprzedawcy powinni stale doskonalić umiejętności w zakresie obsługi klienta i technik sprzedaży. Zdecydowaliśmy się wesprzeć ten proces w oparciu o naszą wiedzę i doświadczenie. Jesteśmy przekonani, że przełoży się to na wyższą motywację sprzedawców i lepszą jakość obsługi klienta, a co za tym idzie — większą liczbę powracających, lojalnych klientów w sklepach — mówi Sylwia Wiszowata-Łazarz, dyrektor marketingu obiektów handlowych i trener umiejętności miękkich w DTZ.

DTZ Tenants Academy oferuje również szkolenia z zakresu motywacji, komunikacji i budowania zespołów sprzedażowych dla najemców oraz warszaty strategiczne dotyczące dalszych kierunków rozwoju sklepów.

—  W ramach umów o zarządzanie oferujemy możliwość bezpłatnego przeszkolenia każdego sprzedawcy, by podwyższyć jego umiejętności w zakresie sprzedaży i komunikacji z klientem. Jesteśmy przekonani, że działania edukacyjne dla sprzedawców w połączeniu z odpowiednimi akcjami promocyjnymi centrów handlowych wpłyną na lepsze wyniki w sklepach, a co za tym idzie — w centrach zarządzanych przez DTZ — mówi Christopher Rasiewicz, dyrektor zespołu zarządzania nieruchomościami w DTZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane