DTZ obserwuje wzrost odwiedzalności centrów handlowych w niewielkich miastach

Autor: www.dlahandlu.pl 7 maja 2012 13:29

Dział property management firmy DTZ zakończył pierwszy kwartał 2012 roku, czemu towarzyszy podsumowanie wyników odwiedzających zarządzane centra handlowe i kwartalnego obrotu finansowego poszczególnych obiektów.

Zarządca odnotował w tym roku zauważalny wzrost liczby gości odwiedzających centrum. Poziom footfall jest średnio o 3,31 proc. wyższy od poprzedniego okresu porównawczego. Najbardziej na tym polu odznacza się centrum Ferio z niewielkiego Konina, które w samym marcu tego roku odnotowało 25-procentowy wzrost liczby gości, w porównaniu z 2011 rokiem. Zaskakująco stateczne wyniki odwiedzin przyniosło natomiast centrum Borek - różnica nie przekracza 0,3 procenta.
 

Podobnej analizie poddano obroty przynależnych obiektów. Największy wzrost obrotów pochodzi z łódzkiego Guliwera. Średnio prawie 25% w zestawieniu z analogicznym okresem  z 2011 roku. Ponownie największy przyrost pochodzi z marca i wynosi 41,5%. Także Czyżyny  w Krakowie cechują się tendencją wzrostową - średnio 1,25% w zestawieniu 

z poprzednim okresem porównawczym. Prawie 2,5-procentowy przyrost pochodzi z Gliwic,  a konkretnie z centrum Arena. Tutaj z kolei, największe zwiększenie obrotów pochodzi ze stycznia i wynosi aż 8%. Ostatnie centrum z zestawienia to Galeria Pomorska. W tym wypadku przyrost obrotów utrzymuje się na poziomie około 7%.

- Bardzo perspektywicznie rozpoczęliśmy 2012 rok. Jak się okazuje, pomimo niedawnego kryzysu i podwyżki cen wielu towarów klienci wciąż chętnie robią zakupy w naszych centrach - wyjaśnia Sylwia Wiszowata-Łazarz, Senior Marketing Manager, DTZ Management.

Wyniki są zbierane ze wszystkich podległych centrów, między innymi z: centrum Borek we Wrocławiu, Czyżyny i Zakopianka w Krakowie, Guliwer w Łodzi, Panorama w Poznaniu, Galeria Pomorska w Bydgoszczy, Dąbrówka w Katowicach, a także Bielawy w Toruniu, Arena w Gliwicach, Ferio w Koninie.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,69

  • Min

    2,86

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9343

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane