PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Duka komentuje plany przejęcia oraz zapowiada otwarcie centrum logistycznego

Property News 21 sierpnia 2013 18:33

Teresa Szynkiewicz, Managing Director Duka Polska, potwierdza informacje o podjęciu przez szwedzką Grupę Bergendahls rozmów kapitałowych z Grupą Grass o zakupie znaku towarowego Duka oraz sieci sklepów w naszym kraju. Jednocześnie zapowiada powstanie centrum logistycznego na potrzeby firmy oraz kolejnych sklepów.

Grupa Grass to wyspecjalizowany w działalności handlowej inwestor z kapitałem polsko-zagranicznym, zrzeszający marki z kategorii wyposażenia wnętrz. Jak podała Duka, dla zapewnienia pomyślności transakcji powołano spółkę Dom Deco, która docelowo stanie się właścicielem polskiej sieci sklepów i znaku towarowego Duka. "Finalna umowa zakupu zostanie podpisana po otrzymaniu stosownego zezwolenia od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, spodziewana data uzyskania pozwolenia to koniec września br." - podała w komunikacie Duka.

Jak czytamy dalej, decyzje inwestycyjne zapadły w oparciu o potencjał sieci sklepów marki Duka oraz ich dobrze przyjęty w Polsce format, które docenił inwestor branżowy. Grupa Bergendahls na tej podstawie nie podjęła negocjacji z innymi podmiotami gospodarczymi.

Nowo wprowadzony koncept sklepów Kitchen Life będzie kontynuowany według wcześniejszych założeń" - napisano w oświadczeniu.

Oferta produktowa Duka nadal będzie kreowana we współpracy ze szwedzką Grupą Bergendahls poprzez zakup głównych linii produktowych z rynku szwedzkiego. Na tym ostatnim - w odróżnieniu od rynku polskiego - koncepcja dystrybucji i odsprzedaży produktów pod marką Duka jest realizowana poprzez niezależne sieci handlowe.

Zmiana grupy właścicielskiej z Bergendahls na Dom Deco zaowocuje między innymi rozwojem departamentu produktu, odpowiedzialnego za tworzenie głównie kolekcji skandynawskich produktów oraz powstaniem centrum logistycznego w Polsce.

Precyzyjne plany rozwoju sieci sklepów Duka zakładają sukcesywne powiększanie liczby sklepów w Polsce oraz ekspansję zagraniczną na rynki w Niemczech, Austrii, Rosji, Wielkiej Brytanii oraz w krajach bałtyckich do 2018 roku.

Zgodnie z dotychczasowym harmonogramem w najbliższym czasie odbędzie się relokacja sklepu w Galerii Mokotów oraz otwarcie dwóch sklepów: w Galerii Katowickiej i gdyńskim Centrum Riviera.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane