PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Duńczycy potępiają polską żywność. A przecież w Polsce działa wiele duńskich firm

Autor: Puls Biznesu 25 stycznia 2013 09:26

Polacy szybko zareagowali na duńskie rewelacje na temat naszych produktów spożywczych. To czarny PR dla polskiej, ale też unijnej żywności - twierdzi branża. A przecież Duńczycy też u nas produkują - pisze "Puls Biznesu".

Za pośrednictwem dyplomatycznych kanałów odpowiedziała jej Rada Gospodarki Żywnościowej. W kierowanym do duńskiej minister liście wskazała m.in., że produkcja żywności w Polsce oparta jest na obowiązujących w całej UE przepisach prawa i standardów. Jak przyznaje Bronisław Wesołowski, przewodniczący RGŻ, celem tego działania jest uświadomienie duńskim urzędnikom również tego, jak silne jest zaangażowanie duńskiego kapitału w Polsce.

A inwestycje Duńczyków w naszym kraju przekroczyły 3 mld euro i działa u nas wiele duńskich firm, również spożywczych, m.in. Arla Foods, Dan Cake, Danish Crown (Sokołów) czy Carlsberg.

Zdaniem Andrzeja Gantnera z PFPŻ, konkurencja na globalnym rynku żywności musi odbywać się poprzez cenę, jakość czy walory smakowe produktów, a nie poprzez czarny PR.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marta 2013-01-25 19:28:23

  Zgadzam się z Duńczykami .Zadużo żywności niepewnej jakości .Za dużo afer a to rzutuje na innych producentów .Gdyby były surowsze kary nie dochodziłoby do takich nadużyć. A tutaj jeszcze rząd polski chroni oszustów. Do dziś niepodano ,które firmy stosowały tę drogową sól. Z tego co sie słyszy to także Sokołów. A tutaj wyczytałam ,że to duńska firma Danish Crown (Sokołów).

 • b. prac. 2013-01-25 19:12:47

  O czym ta minister duńska pier......

  przecież elementy mięsne to dopiero są nastrzyknięte paskudztwami. Spróbujcie smażyć schabowego na patelni cały się ugotuje a nie usmaży!!. Proponuję te doświadczenie przeprowadzić w ambasadzie Królestwa Dani w Polsce a z wynikami zapoznać p. minister.Oni walczą o m. pracy dla swoich no to my nie kupujmy od firm Duńskich w Polsce.!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  12,99

 • Śr

  7,51

 • Min

  4,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane