PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Duża rotacja kadry kierowniczej w sieciach handlowych

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 24 listopada 2011 12:12

Większość specjalistów i menedżerów zatrudnionych w sieciach handlowych w sposób bierny lub aktywny poszukuje innej pracy. Świadczy to nie tylko o dużej dynamice polskiego rynku pracy, ale także o jego dojrzałości i konkurencyjności - informuje firma Antal International.

Specjaliści i menedżerowie wiedzą, że rekruterzy przedstawiają oferty wcześniej zweryfikowane, pasujące świetnie do profilu zawodowego danej osoby, co czyni je często bardziej atrakcyjnymi od przeciętnych ofert pojawiających się na rynku. Nie wymaga to od kandydata także prowadzenia żmudnych poszukiwań wśród tysięcy ofert pracy dostępnych w prasie i internecie - komentuje Artur Skiba, dyrektor zarządzający Antal International i wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

59% osób niezadowolonych ze swojej obecnej pracy poszukuje aktywnie innej, co robi jedynie 26% tych, którzy odczuwają satysfakcję z obecnej pracy. Tak duża różnica pokazuje, jakie znaczenie ma satysfakcja z pracy w kontekście lojalności wobec pracodawcy. Niezadowolenie z pracy determinuje dużą aktywność w poszukiwaniu pracy i gotowość do zmiany pracy obecnej. Dlatego - aby ograniczyć fluktuację w organizacji - warto znać potrzeby i opinie pracowników.

Wszyscy specjaliści i menedżerowie zatrudnieni w sieciach handlowych wskazują wysokość wynagrodzenia oraz styl zarządzania i kulturę organizacyjną jako istotne kryteria podczas rozważania oferty nowej pracy. Duże znaczenie (dla 98% badanych) ma również stopień odpowiedzialności na proponowanym stanowisku. - Specjaliści i menedżerowie rozważają ofertę pracy biorąc pod uwagę wszystkie oferowane warunki zatrudnienia. Większość tych warunków jest kluczowa i przeważa na korzyść obecnej lub potencjalnej pracy. Świadczy to o dużej dojrzałości zawodowej i świadomości tej grupy, ponieważ badani oceniają ofertę pracy wielowymiarowo - nie podejmując decyzji na przykład tylko w oparciu o wynagrodzenie. - zauważa Artur Skiba, dyrektor zarządzający Antal International.
Do najważniejszych benefitów dla specjalistów i menedżerów zatrudnionych w sieciach handlowych należy opieka medyczna (ważna dla 90% respondentów). Istotny jest również służbowy samochód  z możliwością wykorzystywania do celów prywatnych (58%) oraz ubezpieczenie na życie (62%). Kobiety są nieco bardziej wymagające przy rozpatrywaniu oferty nowej pracy niż mężczyźni i przywiązują większą wagę do proponowanych warunków zatrudnienia. Choć większość czynników jest tak samo istotna dla obu grup, dla kobiet ważniejsze są te związane z edukacją, prestiżem miejsca pracy, work-life balance.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • R.M.S 2011-11-24 18:13:32

    Jak bardzo myli się autor artykułu niech bedzie fakt ,że w przykładowo w JMD kadra kierownicza na sklepach jest zwalniana za np. fałszowanie ecp albo złe wyniki finansowe sklepu, większość powodów jest wyssanych z palca a wypowiedzenie dyscyplinarne na tyle paraliżuje pracownika ,że za porozumienie stron na papierze są w stanie odejść bez złowa sprzeciw.Pytanie brzmi dlaczego tak się dzieje.Mianowicie wynagrodzenia już przekraczają 3,5% kosztów firmy więc pracownika ze stażem ponad 5 lat wymienia się na nowy narybek a roznica w wynagrodzeniu jest ogromna,stary pracownik ma więcej premii niż młody zasadniczej pensji.I może drugi przykład ,zeby komentarz nie był dłuższy niż artykuł.TESCO nie dłużej niz 10 tygodni od otwarcia marketu zwalnia około 30% kadry bo się okazuje ,że jakiś mądry menager zaplanował milionowe obroty a rzeczywistość zredukowała ale nie menagera od fantazji na pziomie fanki Justina Biebera tylko pracownika kadry czy też cały dział obsługi.Co gorsza w tym wypadku istnieje możliwość tylko dyscyplinarnego zwolnienioa bo umowy się podpisuje w tej firmie na 3miesiace próbne.Jedyne słowo trzymające się tematu tego artykułu to niestety ROTACJA ROTACJA ROTACJA A wywód autora ma niewiele wspólnego z rzeczywistościa pozdrawiam

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane