Duże sieci w odpowiedzi 
na podatek obrotowy stawiają na małe sklepy

Autor: Rzeczpospolita 20 października 2015 09:18

Potentaci w odpowiedzi 
na plany podatku obrotowego rozwijają nieduże placówki. Dla przykładu sieć Biedronka przerabia w ten sposób działające już sklepy - informuje Rzeczpospolita.

Sieci handlowe są świadome, że dla klientów nadal bardzo liczą się ceny. Jednak konsumenci coraz bardziej oczekują, że sklepy powinny spełniać ich nowe oczekiwania. Szybko przybywa osób, które chcą tam kupić gorącą przekąskę, kawę, a nawet obiad do pracy. Chcą mieć wybór świeżych produktów, ale oczekują również takich usług, jak: doładowanie telefonu, płacenie domowych rachunków, wypłacanie gotówki - informuje Rzeczpospolita.

Sklepy convenience otwiera Biedronka a także Tesco i Carrefour. Nic dziwnego, skoro to od kilku lat najszybciej rosnąca część rynku. Tylko w tym roku liczba tego typu sklepów ma wzrosnąć o niemal 2 tys. i przekroczyć 24 tys. Generowane przez nie obroty mogą wzrosnąć o ponad 4 proc. do 27,5 mld zł. Wszystko to w czasach kurczącego się rynku, patrząc zarówno na obroty, jak i liczbę sklepów.

Nowy trend może mocno przyśpieszyć, jeśli PiS po wygranych wyborach będzie rządzić i wprowadzi zapowiadany podatek obrotowy dla firm handlowych. Według ostatniej wersji może on wynieść 2 proc. od rocznych obrotów firm prowadzących sprzedaż na powierzchni ponad 250 mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • trend 2015-10-23 15:32:25

  ustawa, która "spopularyzowała" format Biedronki i Lidla została podpisana za czasów PiS Prezydenta i PiS Premiera, w atmosferze wielkiego zwycięstwa przeciwko wieeeeelkim hipermarketom, których już wówczas nikt nie chciał budować...Pamiętajmy

 • Paweł 2015-10-20 15:12:15

  Pis ma plan jak zniszczyć biznes. Małę firmy w postaci średniej wielkości sklepów franczyzowych zapłaci podatek który miała płacić rzekomo tylko Biedronka, Tesco i inne. A to w większości mali przedsiębiorcy i ich klienci zapłacą ten podatek. Niestety, życie nie jest takie proste jak się politykom PIS wydaje.

 • lolek 2015-10-20 12:59:02

  po takich zagrywkach sieci handlowych trzeba troszeczkę zmodyfikować ustawę o podatku obrotowym jaki forsuje PIS. Niech będzie on naliczany nie od powierzchni ale od obrotu jaki dana siec generuje globalnie w skali całego kraju. Nie pomogą wtedy żadne sztuczki z otwieraniem malutkich, śmiesznych sklepików.

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  14,99

 • Śr

  9,04

 • Min

  4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane