PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Duży popyt na powierzchnie handlowe w Szczecinie

Autor: Gazeta Wyborcza Szczecin 25 sierpnia 2011 14:26

W mieście brakuje nowoczesnych obiektów handlowo-rozrywkowych z szeroką ofertą najemców. Wskaźnik obecności na szczecińskim rynku największych i najbardziej popularnych w swoich kategoriach marek wynosi 39 proc. i jest najniższy wśród największych aglomeracji, takich jak Poznań, Łódź czy Kraków - takie wnioski wynikają z raportu "Szczeciński Rynek Nieruchomości" firmy Jones Lang La Salle, który cytuje "Gazeta Wyborcza".

Patrycja Dzikowska z Jones Lang La Salle uważa, że to otwarcie Galerii Kaskada w centrum miasta wprowadzi Szczecin w nowe czasy handlu. Na razie "motorem napędowym" dużej części obiektów (takich jak Ster, Turzyn czy Auchan) są hipermarkety spożywcze.

Łączna powierzchnia najmu dziewięciu szczecińskich centrów handlowych to 200 tys. m kw. Po otwarciu Kaskady wzrośnie ona o kolejne 42 tys. W 2013 r. mają zostać otwarte Ferio Pogodno (teren po Polmo) i Aleja Słońca (obok Steru, już na terenie Mierzyna) - podaje "GW".

Z raportu JLLS wynika też, że w Szczecinie utrzymuje się wysoki popyt najemców na powierzchnie handlowe. Na tle innych dużych miast szczecińskie centra handlowe oferują atrakcyjne stawki czynszowe za najlepiej ulokowane lokale.


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane