PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Dvdmax.pl negocjuje przejęcie e-sklepu muzycznego

Autor: dlahandlu.pl 1 czerwca 2016 12:25

Dvdmax.pl prowadzi rozmy o przejęciu jednego z internetowych sklepów muzycznych. Planuje też poszerzenie działalności o pośredniczenie w sprzedaży rzeczy używanych.

Filmy i muzyka to podstawowa oferta sklepu działającego od 10 lat. Jego siedziba mieści się w Koninie.

- Index pozycji w naszym sklepie wynosi ponad 0,5 mln, w tym płyty winylowe. Posiadamy także na stanie kilka tysięcy indeksów, które już nigdy nie będą wydane i nie są dostępne u dystrybutorów – mówi Dariusz Przybylski, prezes zarządu Dvdmax.pl. - Dysponujemy niemal 100% filmów dostępnych na rynku polskim. Każdy można kupić na dvd lub Blu-ray, nawet jeśli jeszcze nie ukazał się w Polsce. Podobnie jest z muzyką filmową.

Przychody netto firmy w 2014 roku wyniosły 9,7 mln zł, a w 2015 – blisko 12,2 mln zł. Zysk brutto odpowiednio 232,5 tys. z ł i 855,9 tys. zł.  – Zauważyliśmy także, że kłopoty Merlina zwiększyły zainteresowanie naszą ofertą, co znalazło odbicie w wynikach finansowych – dodaje Przybylski.

W sklepie internetowym dvdmax.pl udział obrotów z zagranicą wynosi 50 proc. Główni zagraniczni odbiorcy to klienci w Niemczech i Anglii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane