Dwa nowe centra handlowe powstaną w jednej z dzielnic Gdańska

Autor: gazeta.pl 28 lipca 2014 09:33

Po ośmiu miesiącach negocjacji nie udało się podpisać umowy z KFC - informuje Wojciech Sypniewski, współwłaściciel RWS Investment Group. Mimo to prace przy budowie centrów handlowych ruszyły pełną parą i to nie w jednej, a dwóch różnych lokalizacjach na gdańskim Chełmie. W obu przypadkach inwestorem jest ta sama spółka - czytamy w gazeta.pl

- Rozpoczęcie budowy przesunęło się z przyczyn formalno-prawnych, a także trudniejszej sytuacji gruntowej niż się spodziewaliśmy dla tego terenu - przyznaje Sypniewski.
Inwestorem jest spółka RWS Investment Group (przez spółkę Verus). Generalny wykonawca, firma Pol-Swed Projekt wszedł na teren budowy w połowie lipca tego roku. Wybudowanie trzech budynków wraz z infrastrukturą komunikacyjną ma mu zająć niespełna rok. Przewidywany koniec prac to czerwiec 2015. Natomiast samo otwarcie centrum zaplanowane jest na wrzesień.

W całym kompleksie powstanie sieciowy sklep spożywczy, drogeria, apteka, sklep wielobranżowy, sklep obuwniczy, gastronomia - sieciowy sklep mięsny, sklep rybno-garmażeryjny, fitness klub, cukiernia i przedszkole. - Na chwilę obecną inwestycja jest skomercjalizowana w 80 proc. - deklaruje Sypniewski.

W czerwcu tego roku, prace ruszyły także w drugiej lokalizacji oddalonej o niespełna kilometr. Inwestorem jest również RWS Investment Group (przez spółkę Novissime). Przy ul. Worcella, vis-a-vis siedziby spółdzielni mieszkaniowej Chełm powstanie obiekt ze sklepem spożywczym, drogerią/apteką 24h oraz salonikiem prasowym i lokalnymi sklepami z branży cukierniczo-wędliniarskiej.  - Inwestycja w zasadzie została już w całości skomercjalizowana - informuje Sypniewski. - Podpisana umowa z generalnym wykonawcą (PB GNIECH) przewiduje zakończenie prac na koniec listopada tego roku.

Firma RWS Group ma na swoim koncie budowę podobnych obiektów na terenie Trójmiasta i Pomorza, m.in.: Rental Park w sąsiedztwie Fashion House na Szadółkach czy Ventor przy ul. Nieborowskiej w Gdańsku oraz Galerię Kolbudy - podaje gazeta.pl 
  

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,32

  • Śr

    6,96

  • Min

    4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane