PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Dwie galerie dołączą do obiektów handlowych Warszawy

Autor: gazeta.pl 20 stycznia 2013 13:53

Nieduża galeria handlowa powstanie na pofabrycznych terenach w warszawskim Międzylesiu. Drugie, mniejsze centrum handlowe typu convenience powstanie w Falenicy - czytamy w gazeta.pl.

Komercjalizację galerii handlowej o nazwie Ferio Wawer rozpoczęła niedawno austriacki inwestor RE Project Development. Planuje budowę obiektu handlowego na dwuhektarowej działce na terenie dawnych Zakładów Wytwórczych Aparatury Wysokiego Napięcia pomiędzy ulicami Szpotańskiego i Żegańską. Inwestycję zaprojektowała pracownia architektoniczna Kuryłowicz&Associates.

Inwestycja w Wawrze będzie kolejnym obiektem sieci Ferio, rozbudowywanej przez RE Project Development. Dziś tworzą ją sklepy w Szczecinie, Koninie, Legnicy, Wrocławiu i Puławach. Ich gabaryty różnią się, ale wspólnym założeniem jest, że są to centra handlowo-usługowe raczej dla lokalnej społeczności niż ściągające klientów z daleka. To, które powstanie w Wawrze, zaoferuje około 12,5 tys. m kw. handlu i usług. Będzie jedną z mniejszych warszawskich galerii handlowych, ale będzie największym tego typu obiektem w Wawrze.

Przeczytaj także:

Maciej Krenek, członek zarządu firmy, zaznacza, że jeszcze nie ma wszystkich pozwoleń niezbędnych dla rozpoczęcia budowy. Ale liczy, że inwestycja będzie mogła wystartować jesienią 2013 r., a zakupy będzie można tam zrobić latem 2015 r.

Terminów nie podaje jeszcze spółka Katharsis Development, która również planuje budowę w Wawrze niewielkiego obiektu handlowo-usługowego. Galeria o nazwie Hop Stop ma powstać przy ul. Bysławskiej w Falenicy, w pobliżu skrzyżowania z ul. Mozaikową. Ma to być placówka typu convenience, bez drogich markowych butików, za to ze sklepami, do których wpada się na szybkie, nieduże zakupy. Inwestycja przy Bysławskiej ma zaoferować ok. 7 tys. m kw. usług, w tym niewielkiego supermarketu spożywczego, sklepu z artykułami RTV i AGD, drogerii, apteki, sieciowych sklepów odzieżowych i obuwniczych oraz lokalnych najemców. Inwestor planuje budowę całej sieci tego typu obiektów, oprócz Wawra także m.in. w Zamościu, Siedlcach i Radomiu. Ich cechą charakterystyczną mają być wygodne parkingi (w Wawrze zaplanowano 225 miejsc parkingowych) i dobry dojazd - czytamy w gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane