PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Dwie nowe galerie handlowe stoczą bój o Bydgoszcz

Autor: propertynews.pl 2 marca 2012 18:18

Zapowiada się ostra rywalizacja na rynku nowoczesnej powierzchni handlowej w Bydgoszczy. To niespełna 360-tysięczne miasto już wkrótce stanie się placem budowy dla dwóch centrów handlowych: Makrum i Galerii Kujawskiej. Rafał Jerzy i jego spółka Makrum Development ma już pozwolenie na budowę, którą chce rozpocząć w ciągu trzech miesięcy. ECE z realizacją swojej inwestycji ruszy wiosną 2013 roku.

 

Galeria Kujawska będzie największym ze wszystkich dotąd zrealizowanych przez spółkę ECE centrów handlowym w Polsce. Obiekt pomieści ok. 180 lokali i będzie liczył ok. 48 tys. mkw. powierzchni najmu. Deweloper zapowiada, że budowa galerii rozpocznie się wiosną 2013 roku. Koszt inwestycji szacowany jest na 170 mln euro.

Makrum Development, firma zależna notowanej na GPW spółki Makrum SA, budowę swojego centrum handlowego chce rozpocząć wiosną tego roku. Władze Bydgoszczy zatwierdziły już projekt budowlany obiektu i udzieliły firmie pozwolenia na budowę, której ukończenie zaplanowano w IV kwartale 2013 roku.

Firma prowadzi też rozmowy z potencjalnymi partnerami inwestycji. Planuje sfinalizować je równolegle z wyłonieniem generalnego wykonawcy. Jeżeli nie napotka na niespodziewane przeszkody, na które nie mamy wpływu, planuje rozpocząć prace budowlane w przeciągu trzech miesięcy.

Operatorem hipermarketu spożywczego na powierzchni 7,9 tys. mkw. będzie Tesco, a budowalnego, który zajmie ponad 9 tys. mkw., Praktiker. Łączna powierzchnia najmu centrum wyniesie 55,6 tys. mkw. (GLA), z czego ponad 35 tys. mkw. zajmie dwupoziomowa galeria ze 180 sklepami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane