PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Dyrektor agencji reklamowej o ofercie kanonizacyjnej Tesco

Autor: www.dlahandlu.pl 5 maja 2014 09:56

Przez moment z powodu mojego wrodzonego dystansu do otaczającego świata, a także, być może, z powodu nabytego z biegiem lat cynizmu, pomyślałem, że oferta "kanonizacyjna" w Tesco jest co najmniej ciekawym zjawiskiem - pisze w komentarzu przygotowanym dla portalu dlahandlu.pl Piotr Zajlich Creative & Strategic Director w San Markos.

W pewnym uproszczeniu, planowana przez Kościół impreza masowa oraz jej transmisje są przecież podobne do znanego święta kibica - zwanego Mundialem. Skoro fani piłki nożnej mają do dyspozycji przy okazji kupowania piwa zestawy z szalikami, trąbką i narodowym futerałem na lusterko, to nie jest niczym niezwykłym, żeby śmigająca z wózkiem między regałami z nabiałem miłośniczka lub miłośnik wiary katolickiej nie mogli zaopatrzyć się w dedykowane im potrzebom krzesełko, książkę Biskupa Wojtyły i przeznaczoną do czytania tejże w deszczu pelerynkę.

Po chwili jednak zorientowałem się, że coś krzyczy we mnie mimo całych pokładów luzu, który w sobie noszę. Akurat pozbawianie tej konkretnej uroczystości świętości poprzez sprowadzanie jej do poziomu handlowej akcji taktycznej jest dowodem na to, że albo zatarł się podział pomiędzy dobrem i złem albo zatarły się granice bezczelności ludzi, którzy decydowali o tym przedsięwzięciu. Tworząc komunikat marketingowy jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za skuteczność w obszarze komercyjnym. Docieramy do milionów ludzi. Naszym obowiązkiem jest patrzeć dalej niż tylko na ostatnią rubrykę tabeli z wynikami. Jeśli nie zadbamy o rozwój i wrażliwość odbiorców, to za kilka pokoleń nie będziemy w stanie ich wzruszać, zaskakiwać, czy rozbawiać. Wtedy oni potraktują nas i marki, na których pracujemy, z podobną bezwzględnością, cynizmem i prostactwem. Nic w przyrodzie nie ginie...

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • KlomB 2014-05-07 10:52:57

  Hahahaha tani dis - chyba kolega Mielno ma daleko nie tylko do stoilicy, ale i do rozumu - takimi argumentami można skomentować każdą przyzwoita wypowiedź. Tylko po co...? Hmmm?

 • Mielno 2014-05-06 23:12:16

  Cóż Panie Piotrze, chciał Pan zaistnieć i zaistniał Pan. Lepiej zmuszać klienta, żeby biegał po sklepie i szukał towaru na pielgrzymkę. Tak przy okzji, nie chodziło o Biskupa Wojtyłę, tylko o Papierza Jana Pawła II. Ale cóż, Pan taki na luzie, mógł Pan nie zauważyć. Zdrówka życzę.

 • LOPEZ 2014-05-05 14:28:40

  Nie twierdzę, że to jedyny, ale z całą pewnością twierdzę że jeden z niewielu głosów rozsądku, smaku i szacunku słyszany głośno, wyraźnie i czysto wśród wszechobecnego krzyku konsumpcjonizmu

  i globalizacji. Dziękuję Panie Piotrze.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,19

 • Śr

  3,10

 • Min

  2,48

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8111

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 622757

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane