PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Dyrektor banku Tesco wydał fortunę na taksówki

Autor: PAP 27 maja 2016 14:19

Dyrektor banku Tesco wydał fortunę na taksówki Fot. Shutterstock.com

Benny Higgins, dyrektor generalny Tesco Bank - banku konsumenckiego należącego do Tesco - w ciągu ośmiu miesięcy wydał na przejazdy taksówką więcej niż wynosi roczna pensja ekspedienta w supermarkecie tej sieci.

Kwota, którą Higgins wydał na taksówki - obarczając nią jednocześnie Tesco - to ponad 18 tys. GBP. Tak wynika z informacji, do których dotarł brytyjski dziennik "Guardian". Te kosztowne kursy szef Tesco Bank odbył w 2015 r., w okresie od marca do października.

Z paragonów za przejazdy Higginsa dowiadujemy się, że podróżował on taksówką m.in. do eleganckich restauracji, prywatnych klubów czy londyńskiej Opery Królewskiej - ale także do kliniki urody, sklepu meblowego czy sklepu z antykami. Dyrektor zamawiał również taksówki z i na lotnisko dla swoich córek.

Z analizy paragonów wynika ponadto, że Higgins spędzał ok. 3-4 dni tygodniowo w Londynie, chociaż główna siedziba wydziału Tesco Personal Finance, do którego należy Tesco Bank, znajduje się w Edynburgu.

Benny Higgins, który wcześniej zajmował wysokie stanowiska w Royal Bank of Scotland, HBOS i Standard Life, jest multimilionerem. W roku fiskalnym zakończonym w marcu br. zarobił w Tesco Bank 2,2 mln GBP, rok wcześniej - 1,7 mln GBP.

Biuro prasowe Tesco odmówiło komentarza na temat szczegółów sprawy. Można się jednak domyślać, że postawa Higginsa spotka się z potępieniem ze strony prezesa sieci, Dave'a Lewisa.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • herbatnik 2016-05-30 15:06:42

    No to Anglików ( posiadaczy akcji Tesco) będzie musiało wzruszyć... Jeden z klejnotów wyspiarzy , jakim jest Tesco, tak skubany przez opasłych urzędasów. Ale tak to wygląda w większości "spółek giełdowych" Bez złudzeń!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane