Dyrektor bdsklep.pl: Przenikania handlu tradycyjnego do e-commerce to naturalna kolej rzeczy

www.portalspozywczy.pl 21 lipca 2017 14:01

Silny trend przenikania handlu tradycyjnego do e-commerce to naturalna kolej rzeczy, ale nie zagrozi ona w żaden sposób dotychczasowym graczom typu pure player i ich pozycji. To kolejny element zdrowej rywalizacji oraz impuls do jeszcze silniejszego rozwoju branży – twierdzi Paweł Paszkowski, Dyrektor e-commerce bdsklep.pl.

- Wzajemne przenikanie się handlu tradycyjnego i internetowego to już nie tylko domena dużych graczy, ale ogólnoświatowy trend rynkowy, bez względu na wielkość biznesu. Pierwszą taką branżą, która postanowiła wykorzystać potencjał sieci do zwiększenia sprzedaży była oczywiście odzieżowa oraz szeroko pojęta elektronika (AGD i RTV). Od dawna świetnie radzą sobie w środowisku digitalowym, zwiększając kilkukrotnie swoje obroty. Nawet platformy społecznościowe stały się doskonałym miejscem sprzedaży produktów, o czym świadczą wyrastające jak grzyby po deszczu strony małych sklepów czy butików. To samo dzieje się w branży spożywczej i szeroko pojętym FMCG – mówi Paweł Paszkowski, Dyrektor e-commerce bdsklep.pl.

Dodaje, że wiele marek i sieci handlowych postanowiła połączyć oba kanały tworząc komplementarną ofertę dla różnego typu odbiorców, co spotyka się z dużą aprobatą konsumentów.

- Oczywiście, możliwość obejrzenia produktu „na żywo”, a potem zamawiania u tego samego sprzedawcy za pośrednictwem e-sklepu jest dużą zaletą i z tym nie ma co polemizować. To jednak nie stanowi zagrożenia dla e-marketów o stabilnej pozycji i wypracowanym wśród klientów zaufaniu. Co warto podkreślić, pure playerzy nadal mają kilka zalet, które mogą być jeszcze trudno osiągalne dla sprzedawców łączących oba kanały. Wśród jednej z nich na pewno warto wymienić cenę. Jako czysto internetowy sprzedawca możemy ją dowolnie kształtować pod potrzeby biznesu, jak i samego konsumenta i to praktycznie w czasie rzeczywistym. W przypadku handlu mieszanego istnieje konieczność utrzymania tych samych wartości w obu kanałach, co oczywiście wpływa na jego elastyczność w tej kwestii, bo obwarowane jest wieloma dodatkowymi czynnościami w przypadku jakiejkolwiek zmiany – podkreśla Paszkowski.

Całość na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane