Dyrektor Biedronki nie widzi dużych celów akwizycyjnych

Autor: portalspozywczy.pl 7 marca 2011 08:41

- Jesteśmy otwarci na wszystkie ewentualne okazje akwizycyjne. Jednak ze względu na skalę działania trudno będzie nam przejmować bardzo dużych graczy - mówi Tomasz Suchański, dyrektor generalny sieci Biedronka.

Jak zapewnia przedstawiciel Biedronki, władze sieci mają wiedzę o wszystkich możliwościach akwizycyjnych, które są aktualnie na rynku i wszystkie są przez operatora dokładnie analizowane. - Patrząc na rynek łatwo określić, co jest do wstawienia w nasz model biznesowy. Na rynku są firmy, które mogą być naszym targetem - wyjaśnia Tomasz Suchański.

I dodaje: - Po przejęciu sieci Plus widzimy, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów bardzo mocno kontroluje, to co dzieje się na rynku. Po naszych doświadczeniach z UOKiK dokładnie jednak wiemy jak analizować potencjalne transakcje, aby wiedzieć jaki będzie efekt końcowy i decyzja Urzędu.

Należąca do portugalskiego Jeronimo Martins sieć dyskontów Biedronka ma w Polsce ponad 1,65 tys. sklepów. We wrześniu 2008 r. operator otrzymał od UOKiK zgodę na sfinalizowanie przejęcia od koncernu Tengelmann sieci 210 placówek handlowych Plus.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10811

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane